Facebook Google+ Twitter

Wałęsa zgadza się z Kaczyńskim: krzyża nikt nie ruszy. Nawet Palikot

Lech Wałęsa jest zdegustowany wypowiedziami Janusza Palikota nt. krzyża. Uważa też, że powinien on dalej wisieć w Sejmie, ponieważ Polska to katolicki kraj. "Jeśli Palikot waży się dotknąć krzyża będzie miał także ze mną do czynienia" - grzmi.

Sonda

Czy ta wypowiedź Wałęsy to wyciągnięcie ręki do Kaczyńskiego?

Lech Wałęsa / Fot. MEDEF, licencja CC 2.0Lech Wałęsa, podobnie jak Jarosław Kaczyński, jest oburzony postulatem usunięcia z Sejmu krzyża. W rozmowie z TVN24 stwierdził, że Polska to katolicki kraj, "a większość też ma coś do powiedzenia". "Nie pozwolę, by ktokolwiek ważył się na krzyż. Krzyża nikt nie może ruszyć. Nawet Palikot" - powiedział były prezydent.

Czytaj także: Palikot o Sejmie: "Kaczyński upartyjnił krzyż. To jakiś kabaret"

Lech Wałęsa zapowiedział, że będzie wspierał każdą akcję dot. krzyża. Jedną już zapowiedział PiS - partia chce wprowadzić ustawę chroniącą sejmowy krzyż.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (41):

Sortuj komentarze:

puchacz
 • puchacz
 • 27.10.2011 16:45

krzyż może wisieć ale nie wszędzie a więc może w szpitalu w domu opieki itp ale głupio by wyglądał w komendzie policji w urzędzie skarbowym itp no tak na wyczucie po prostu a są miejsca o których trudno powiedzieć np śejm czy śenat tu decyduje wola większości posłów czyli wola wyboru tak ze krzyża tu nikt nie zdejmie teraz

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż! Drażliwy temat w Polsce często jest ustawiany na boku dla "świętego spokoju".
Ponieważ do dyskusji jest potrzebna otwartość na stanowisko adwersarza, to o czym można dyskutować z kimś, kto stwierdza, że "krzyż ma wisieć i koniec, bo jest to katolicki kraj" ?
Z drugiej strony, porady w stylu - "lepiej nie poruszać tego tematu, bo będzie awantura" - pokazują brak zdolności do dyskusji którejś ze stron.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 18.10.2011 01:41

Wałęsa to porąbany moher,porąbać wszystkie krzyże,Polska to ciemnogród.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pitol
 • Pitol
 • 17.10.2011 14:21

A co on tam ma w klapie na zdjęciu? Bo to chyba nie jest krzyżyk?

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 16.10.2011 15:19

wałęsa to wielki bohater narodowy to jedyny polak znany za granica a wyskok palikota no cóż podnosi adrenalina pisiakom i mąci im w głowach

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof Grabski
 • Krzysztof Grabski
 • 16.10.2011 13:47

A co myśli na ten temat autorka artykułu?

Czy myśli?

Temat zastępczy.

Obrońcy krzyża.Część druga i kolejne cztery lata spokojnego rządzenia...

Komentarz został ukrytyrozwiń
czerwony kapturek
 • czerwony kapturek
 • 16.10.2011 01:58

krzyż w Sejmie to bezprawie, bowiem Konstytucja zapewnia wolność wyznania nie tylko chrześcijańskiego, pomijając fakt że cała historia o ukrzyżowaniu to żydowska bajka wyssana z palca...ja tam wolę tę o Czerwonym Kapturku

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dariusz S
 • Dariusz S
 • 15.10.2011 23:40

Panie Adrzeju, Chrześcijaństwo jest religią teistyczą, uznającą, iż Jezus z Nazaretu jest Bogiem. A jako takie stoi w opozycji do ateizmu, doktryny z załorzenia negującej istnienie boga. Pochodzący z greckiego termin a- theos, znaczy dosłownie: "nie bóg".W swoim komentarzu mówisz, że nawet ateiści, są bardo często chrześcijanami - jest to oczywista sprzeczność. Chrześcijanin jako wyznawca religii teistycznej nie może być jednocześnie ateistą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
były polak
 • były polak
 • 15.10.2011 11:40

Jezus z Nazaretu był przestępcą przeciwko państwu i porządkowi publicznemu i został skazany prawomocnym wyrokiem na śmierć przez powieszenie. Akurat na krzyżu (podobnie jak tysiące przed Nim i po Nim np. niewolnicy z powstań), bo taka była rzymska tradycja w tym zakresie. Skoro po nasze czasy prawo rzymskie może być źródłem cywilizacji europejskiej, to takoż samo może być i ze sposobami jego egzekucji, będącymi nieodłączną składową systemu prawno-państwowego, którego częścią jest także parlament kodyfikujący współczesne prawodawstwo. Jasne ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
zaciekawiona
 • zaciekawiona
 • 15.10.2011 09:21

a po co pracować nad czymś istotnym dla kraju...rzuci się gawiedzi, w imię walki o demokracje, sprawę krzyża i czteroletnia kadencja załatwiona...kurna mole, ten krzyż to ma moc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.