Facebook Google+ Twitter

Walia: Przygotowania do procesu Polaka oskarżonego o zabójstwo

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-29 22:51

W Wielkiej Brytanii trwają przygotowania do procesu Polaka podejrzanego o popełnienie brutalnego morderstwa. 27-letni Łukasz R. ma stanąć przed sądem w Walii 4 kwietnia.

Sprawa dotyczy zaginięcia 41-letniej Ermatati Rodgers. Ostatni raz widziano ją 4 stycznia ubiegłego roku w supermarkecie w miasteczku Gwersyllt w Walii, gdzie zarejestrowały ją kamery telewizji przemysłowej. Policja od początku podejrzewała zabójstwo, ale dopiero w miniony wtorek natrafiła na ukryte ludzkie szczątki - nie wiadomo jeszcze nawet, czy należące do zaginionej.

Łukasz R. był już przed rokiem zatrzymany jako jeden z podejrzanych, ale wypuszczono go i aresztowano ponownie dopiero w zeszły poniedziałek. W czwartek, we wstępnym posłuchaniu w sądzie magistrackim, policja przedstawiła mu zarzut morderstwa i nielegalnego ukrycia zwłok. Adwokatowi Polaka nie udało się uzyskać zwolnienia go z aresztu za kaucją.

Łukasz R. od trzech lat mieszka i pracuje w mieście Wrexham w Walii, gdzie znaleziono zwłoki kobiety. Jak podają lokalne media, Polak jest żonaty i ma dwójkę dzieci.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.