Facebook Google+ Twitter

Walijscy rugbyści zwiedzili... "polski obóz koncentracyjny"

Od kilku dni w jednym z najpopularniejszych serwisów internetowych traktujących o rugby widnieje informacja o walijskiej drużynie rugby, która udała się na wycieczkę do... "polskiego obozu koncentracyjnego".

Wierząc autorowi powyższego artykułu, walijscy rugbyści zwiedzali niedawno w Oświęcimiu "polski obóz koncentracyjny". / Fot. ESPNscrum.com/Tomasz Osuch/screenshotNiedawno do Spały przyjechała walijska drużyna narodowa, by przygotowywać się do zbliżających się mistrzostw świata w rugby. Jedna z najlepszych drużyn świata w tej dziedzinie sportu znalazła też czas na zwiedzanie. Celem jednej z podróży brytyjskich sportowców był Oświęcim.

O wycieczce walijczyków poinformował portal ESPNscrum.com, piszący o rugby, a będący częścią amerykańskiego koncernu medialnego ESPN Inc. (Entertainment Sports Programing Network), którego programy możemy oglądać także w Polsce. Niestety, autor artykułu, w którym sportowcy z Wysp Brytyjskich wypowiadali się o swoich przeżyciach w czasie wizyty w Oświęcimiu, dopuścił się niewybaczalnego błędu.

 / Fot. W24Każdy, kto od 7 lipca 2011 roku wszedł bowiem na stronę ESPNscrum.com, mógł dowiedzieć się z tekstu zatytułowanego "Walijska drużyna składa wizytę w Auschwitz", że walijscy rugbyści udali się do "polskiego obozu koncentracyjnego", co jest wierutnym kłamstwem. Jak powszechnie wiadomo, obóz koncentracyjny w Oświęcimiu został założony przez Niemców w czasie II wojny światowej, a od 2007 roku jego pełna nazwa brzmi: "Auschwitz-Birkenau. Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady (1940-1945)." Co za tym idzie, wszelkie przekłamania, które sugerują, że obóz w Oświęcimiu był kiedykolwiek obozem "polskim", nie powinny mieć miejsca.

W sprawie karygodnego błędu popełnionego przez autora powyższego artykułu, wystosowałem do redakcji portalu ESPNscrum.com list, w którym zwróciłem uwagę na fakt użycia fałszywego i krzywdzącego - tak dla Polski jak i prawdy historycznej - cytowanego już wyżej, niewybaczalnego sformułowania.

O zaistniałej sytuacji poinformowałem także polską ambasadę w Londynie, skąd otrzymałem zapewnienie, że sprawa zostanie wyjaśniona i podjęte zostaną kroki w celu usunięcia ze strony portalu ESPNscrum.com nieprawdziwych treści dotyczących byłych niemieckich obozów koncentracyjnych na terenie Polski.

Treść kłamliwego artykułu w serwisie ESPNscrum.com


List do redakcji serwisu ESPNscrum.com (j. angielski)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

bombka dla PO
  • bombka dla PO
  • 13.07.2011 00:01

Gdyby chodziło o konwencję wyborczą PO, to byłoby wszystko ok.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Michał M.
  • Michał M.
  • 12.07.2011 15:43

No i podziałało, artykuł jest poprawiony (dalej piszą o polskim obozie, ale już tylko o tym treningowym ;) )

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wodnik
  • Wodnik
  • 11.07.2011 16:08

Jeszcze z nami nie jest tak źle skoro są tacy ludzie jak Tomek. Ja też wołam: brawo. Tylko co na to nasze służby dyplomatyczne?
@Felo- czy ty się dobrze czujesz? Gdzie w tekście pana Tomasza widzisz pisowską propagandę? Zdaję sobie sprawę z tego, że do specjalistów trudno się dostać, nawet do tych od "głowy", ale spróbuj może ci pomoże.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomku powtórzę za Jolą -brawo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo, Tomku!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.