Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10410 miejsce

Waliłko-najszybszy na okrążeniu na RedBull Ringu w Porsche GT3CCE

19-21 maja Igor Waliłko, obecnie kierowca i członek kadry narodowej Porsche Mobil1 Supercup ścigał się na Red Bull Ringu w ramach rozgrywanej serii Porsche GT3 CCE, gdzie zdobył drugie miejsce w swojej kategorii startując jako „gość”.

Igor Waliłko / Fot. Olimp RacingIgor najszybciej pojechał w kwalifikacjach i startował do dwóch swoich wyścigów z pole position, jednocześnie uzyskał najlepszy czas na okrążeniu (fastes laptime) 1,30.977 przed Robertem Lukasem 1,31.048. Zanotował także najwyższą prędkość podczas całego wyścigu - 170,20 km/h.
Udział zawodnika w Porsche GT3 CCE to część kalendarza startów zaplanowanego na ten rok w ramach przygotowań, treningów i startów w Porsche Mobil1 Supercup. Jest to najbardziej prestiżowa seria wyścigów samochodowych odbywająca się przy Formule 1, a to jest życiowy cel i marzenie Igora.
******************************************
Igor Waliłko to urodzony w Sulęcinie k. Zielonej Góry, mieszkający obecnie w Warszawie, 19-letni kierowca, który wystartował w trzech sezonach Formuły 3, a jego wyniki potwierdzają, że ma realną szansę, aby zostać kolejnym najlepszym polskim kierowcą F1. Pierwsze „kroki” w motoryzacji stawiał już w wieku 4 lat. To wtedy wsiadł na motor crossowy, który był prezentem od jego ojca. Swoją karierę zawodniczą rozpoczął od kartingu, gdzie ścigał się między innymi z Maxem Verstappenem, obecnie najmłodszym kierowcą Formuły 1. Przygodę z jednomiejscowymi bolidami zaczął w 2014 r. od Formuły ADAC Masters, gdzie dwa razy stanął na podium. W 2015 r. Igor po raz pierwszy brał udział w Euroformule Open i 12 razy z 16 wyścigów ukończył na podium debiutantów z czego 7 razy na pierwszym miejscu.
W minionym 2016 roku, w wyniku realizacji nowej strategii kariery, Igor oprócz udziału w Euroformule Open rozpoczął także testy i pierwsze starty w samochodzie wyścigowym klasy GT3 - Porsche 911. Uczestniczył w wyścigach w Brnie, na Węgrzech, a także w Verva Street Racing. Za każdym razem osiągał rewelacyjne wyniki, a podczas warszawskiego wyścigu we wrześniu (Verva Street Racing) zdobył 1. miejsce. W styczniu 2017 r. Igor wystartował w wyścigu 24 Dubai w ramach serii 24H Endurance Series w samochodzie Porsche 911 GT3 wraz z Robertem Kubicą w jednym zespole.
Ostatnio, Igor wziął udział w 12-godzinnym wyścigu na torze Mugello (Włochy), gdzie łącznie przejechał przez około 7 godzin, ponad 1000 km. Między innymi, jeżeli nie przede wszystkim, to dzięki niemu, zespołowi w którym jechał udało się wywalczyć 3. miejsce. Igor zaliczył także swój pierwszy start w Porsche Mobil1 Supercup na Circuit de Barcelona.
W nadchodzącym sezonie kalendarz Porsche Supercup przewiduje 2 sesje testowe i 11 wyścigów. Przez ten czas Igor planuje jak najlepiej zapoznać się z najważniejszymi i najbardziej wymagającymi torami wyścigowymi na świecie, co pozwoliłoby mu już w przyszłym roku rozpocząć testy w Formule 1 jako znakomicie przygotowany zawodnik.
(koniec)

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: motorsport


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.