Facebook Google+ Twitter

Walka Adamek - Kliczko: Adamek może wyjść z walki bogatszy o 10 mln zł

Jak podaje "Super Express" Tomasz Adamek za wygraną z Kliczką może zgarnąć nawet 10 mln złotych. To więcej niż kiedykolwiek w swojej karierze zarobił Andrzej Gołota.

 / Fot. Mikel Gladysz, lic. CC 3.0 / wikipedia.orgHonorarium Adamka jednak nie będzie zależało głównie od tego, ilu kibiców w Polsce zapłaci za obejrzenie walki w systemie pay-per-view. Cena transmisji w Polsce to koszt rzędu 40 zł. Wielu Polaków na pewno nie zapłaci za zobaczenie pojedynku - na szklanym ekranie - takich pieniędzy. To zwyczajnie za drogo.
Czytaj też: Walka Adamek - Kliczko: Gdzie w stolicy obejrzymy ich walkę?
Adamek ma też zagwarantowany udział w zyskach ze sprzedaży biletów. Wiadomo, że na żywo zobaczy ją komplet - 44 tys. widzów. Najdroższe wejściówki kosztowały nawet 2400 zł. Głównie dlatego Adamkowi i jego księgowemu zależało na tym, aby umowę podpisać nie na konkretną kwotę, ale procent z zysków.
Zobacz również: Adamek: jestem lepszym bokserem niż Kliczko [Wideo]
Jeżeli Adamek wygra i rzeczywiście zarobi 10 milionów złotych, to za kolejną walkę z pewnością będzie mógł liczyć na więcej. Walka z Kliczką może być właśnie tą, która zabezpieczy boksera finansowo na przyszłość. Ale nie tylko finansowo. Chodzi też tutaj o miejsce w rankingu IBF. Media okrzyknęły pojedynek Adamek - Kliczko "walką stulecia", dlatego zwycięstwo może być dla polskiego boksera przełomowym momentem w karierze.
Źródło: Super Express
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

łukasz
  • łukasz
  • 07.09.2011 11:27

tyle kasy zbiją z tej walki, a jeszcze od nas wyludzaja takie sumy za transmisje... dobrze, ze mam dziewczyne, która ma enke to przynajmniej obejrze na rtlu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.