Facebook Google+ Twitter

Walka Adamek - Kliczko: Ilu widzów zasiądzie przed telewizorem?

Za nieco ponad tydzień odbędzie się gala boksu zawodowego z udziałem Tomasza Adamka i Witalija Kliczko. Na stadionie we Wrocławiu zasiądzie ok. 40 tys. widzów. Sprawdziłem, ilu potencjalnych widzów może obejrzeć walkę na szklanym ekranie.

 / Fot. Piotr Szerszen MadejTransmisję z gali będą mogli obejrzeć abonenci Cyfrowego Polsatu, Cyfry+ oraz sieci UPC. Ta pierwsza jeszcze nie podała szczegółów dotyczących relacji. W Cyfrze za przyjemność obejrzenia tego bokserskiego wydarzenia trzeba będzie zapłacić 39,90 zł. W UPC za sygnał SD kwota ta będzie porównywalna i wynosić będzie 40 zł. Za sygnał HD trzeba będzie uiścić 48 zł.

Cyfrowy Polsat ma ok. 3,5 miliona abonentów. Cyfra+ ponad 1,5 miliona klientów, natomiast sieć UPC nieco ponad 400 tys. użytkowników telewizji cyfrowej. Łącznie daje nam to sumę blisko 5,5 miliona potencjalnych widzów wrześniowej potyczki Tomasza Adamka.

Adamek - Kliczko: Polak pewny zwycięstwa


Pozostaje jeszcze kwestia zakodowania sygnału telewizji RTL na terenie Polski. Do wytycznych nie zamierza dostosować się sieć Vectra, która utrzymując swoje wstępne postanowienia sprawi, że galę na niemieckim kanale będzie miało szansę obejrzeć ok. 700 tys. jej klientów. Chyba, że włodarze Vectry zmienią zdanie.

Władimir Kliczko na premierze filmu "Klitschko" we Wrocławiu.

Galę we Wrocławiu będzie można obejrzeć także w sieci Multikino. Tam jednak mówić trzeba co najwyżej o kilku tysiącach widzów. Za przyjemność obejrzenia największego wydarzenia w historii polskiego pięściarstwa na kinowym ekranie, należy zapłacić 39 zł w przedsprzedaży. W dniu transmisji koszt będzie o 10 zł wyższy.

Zobacz też: Walka Adamek - Kliczko: Gdzie w stolicy obejrzymy ich walkę?

Pytanie, jaka część abonentów sieci cyfrowych jest w stanie wydać za przyjemność obcowania z szermierką na pięści kilkadziesiąt złotych? Organizatorzy, jak i sami zawodnicy chcieliby, by była to jak największa liczba. Rzeczywistość może jednak okazać się brutalna. Większość Polaków nie należy do zamożnych i pomyśli kilka razy, zanim postanowi zamówić płatny dostęp do transmisji. Z drugiej strony, to gala jakiej w Polsce jeszcze nie było. To może przyciągać i kusić kibiców znad Wisły.

System Pay Per View to nowość na naszym rynku. Pierwszy raz zostanie wdrożony w życie. Będzie to test dla sieci cyfrowych w zakresie przekazu sygnału i jego wykupu przez abonentów. To oni dadzą odpowiedź, czy nasz rynek gotowy jest na tego typu usługi. Po 10 września przekonamy się, czy będzie to kubeł zimnej wody dla organizatorów i telewizji, czy też żyła złota.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Marek
 • Marek
 • 03.09.2011 22:18

dziś dodatkowy haracz za walkę, a jutro zażądają od nas opłaty za mecze na ME2012

Komentarz został ukrytyrozwiń
Obserwator
 • Obserwator
 • 03.09.2011 20:31

Pazerność nigdy nie była dobrą metodą w handlu. Rachunek jest prosty (to moje własne szacunki) jeżeli wykupi kod dostępu 5000 osób po 40 zeta zarobią 200 tys. Gdyby zaproponowali 5 zł wykupiło by ca 200 tys. jest cała bańka. Oczywiście jest to założenie szcunkowe i zależy od ilości abonentów ogółem, której nie znam, i założyłem, że jest nas ok. 500 tys. Podobnie ma się sprawa z płytami z muzyką po 3 zł wielkość sprzedaży wzrosła by podobnie a wielkość zysku dużo bardziej, gdyż nastąpił by rozwój. Ale cimnota u nas jest głęboko zakorzeniona. Pozdrawiam POLSKA!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jaś
 • Jaś
 • 02.09.2011 12:10

Zaraz to chyba bakteria

Komentarz został ukrytyrozwiń

Komentarz jaki by on nie byl, ma skupiac sie na tresci a nie gramatyce ,to nie dyktando ,test itd.. Jestem zatym aby zignorowac ceny ogladalnosci walki i tak sie dowiem nie z T V , to z Radia ?.

Komentarz został ukrytyrozwiń
al
 • al
 • 01.09.2011 22:51

Wielki szacun za odpowiedź, pozdrawiam
(oczywiście piszę do Autora a nie "ex'a")

Komentarz został ukrytyrozwiń

Można pomyśleć "al", że się czepiasz, ale to faktycznie mój błąd, który przeoczyła także redakcja podczas moderacji. Zaraz to poprawię.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ex al
 • ex al
 • 01.09.2011 22:38

odwal sie al

Komentarz został ukrytyrozwiń
al
 • al
 • 01.09.2011 22:34

Pytanie do Autora, co znaczy słowo "tyś" użyte więcej niż jeden raz w tekście?
Bo chyba nie skrót od "tyśąc"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.