Facebook Google+ Twitter

Walka Adamek - Kliczko: pozostali bohaterowie wieczoru

W sobotę we Wrocławiu odbędzie się pojedynek Tomasza Adamka z Witalijem Kliczko. Walka ta będzie głównym daniem wieczoru. Wcześniej zaprezentują się pięściarze, na których także warto zwrócić uwagę.

W sumie podczas sobotniej gali odbędzie się siedem potyczek, w których zaprezentuje się aż pięciu Polaków. W najważniejszym pojedynku stawką będzie pas WBC wagi ciężkiej. Niezwykle prestiżowe trofeum w boksie zawodowym.

Czytaj także: O ile bogatszy wyjdzie z walki Adamek?

W najcięższej kategorii zmierzy się także Johnathon Banks (26-1-1, 17 KO), który stanie na przeciw Ivicy Bacurina (8-1-1, 2 KO) z Chorwacji. Amerykanin jest dobrze znany polskim kibicom boksu. To z nim w lutym 2009 roku zmierzył się Tomasz Adamek, broniąc pasa IBF wagi cruiser. Banks nie wspomina tej walki najlepiej. Przegrał ją przez nokaut w ósmej rundzie. Po tej potyczce przeniósł się do kategorii ciężkiej. Od tego czasu Banks stoczył siedem pojedynków, z których sześć wygrał i jeden zremisował.

Czytaj także: Adamek - Kliczko: Transmisji w polskich stacjach nie będzie. Zostaje RTL, internet lub płatne kanały

W wadze junior ciężkiej zaprezentują się Ola Afolabi (17-2-3, 8 KO) oraz Łukasz Rusiewicz (9-10, 2 KO). Pierwotnie rywalem Anglika miał być Łukasz Janik. Z czasem okazało się, że jego przeciwnikiem będzie Paweł Kołodziej. Ten jednak uległ wypadkowi samochodowemu i ze względu na kontuzję pleców musiał zrezygnować z walki. W tej sytuacji organizatorzy musieli szybko zakontraktować zawodnika, który mógłby godnie zastąpić "Harnasia". Złożono ofertę Mateuszowi Masternakowi, jednak ten odmówił ze względu na zbyt krótki okres, jaki pozostał do pojedynku. Ostatecznie propozycję otrzymał Łukasz Rusiewicz. Solidny journeyman, który mimo nie najlepszego rekordu powinien dać dobrą walkę.

Czytaj także: Adamek - Kliczko. Polak: Wiem, że to ja będę zwycięzcą

Polak ma na swoim rozkładzie starcia z takimi zawodnikami, jak Herbie Hide (były mistrz świata wagi ciężkiej), Aleksander Frenkel (obecny mistrz Europy), czy Rahim Czakijew (amatorski mistrz świata z 2007 roku oraz mistrz olimpijski z Pekinu). Co ważne, Rusiewicz tylko raz przegrał przed czasem i to ze względu na kontuzję. Jest to solidny zawodnik, który nie boi się wyzwań, nawet jeśli dowiaduje się o nich na kilkanaście dni przed walką. Potrafi także sprawić niespodzianki, jak choćby w starciu z faworyzowanym Belgiem Bikoi, z którym wygrał na punkty. Ola z kolei to czołowy zawodnik wagi cruiser. Jego kariera nabrała rozpędu, kiedy to pokonał byłego mistrza świata Enzo Maccarinelliego. Afolabi zdobył wówczas tymczasowe mistrzostwo świata federacji WBO. W kolejnym pojedynku stanął naprzeciw mistrza świata Marco Hucka, któremu nieznacznie uległ na punkty. Od tego czasu wygrał trzy walki, w tym dwie przed czasem.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.