Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28023 miejsce

Walka o elektorat w Swarzędzu dobiega końca

Trwają ostatnie dni kampanii wyborczej w podpoznańskiej gminie Swarzędz. 2 marca odbędą się tu wybory burmistrza. O stanowisko ubiega się czterech kandydatów, którzy chcieliby zastąpić sprawującą ten urząd wcześniej Bożenę Szydłowską.

Najmniej znany z kandydatów, choć jeden z bardziej doświadczonych. / Fot. Małgorzata MrozekByła pani burmistrz, Bożena Szydłowska, w przyspieszonych wyborach parlamentarnych w 2007 roku uzyskała mandat poselski z listy Platformy Obywatelskiej. Przez rok urzędowania pokazała, że dotrzymuje wyborczych obietnic. Mieszkańcy podmiejskich miejscowości, po kilkunastu latach próśb, doczekali się wreszcie chodników oraz ścieżek rowerowych. Aż do pierwszej niedzieli marca, jej funkcje pełni partyjny kolega – Marek Baumgart, który wcześniej był Sekretarzem Gminy Swarzędz.

Być może, ku zaskoczeniu wszystkich, zastępstwo byłej pani burmistrz, to tylko początek? / Fot. Małgorzata MrozekWśród kandydatów są dwie panie i dwóch panów: Anna Tomicka, Barbara Antoniewicz, Tomasz Dutkiewicz oraz Marek Baumgart. Anna Tomicka sprawowała funkcję burmistrza zanim stanowisko objęła Bożena Szydłowska. W swojej kampanii podkreśla dokonania z poprzedniej kadencji, których kontynuację zapowiada w razie zwyciężenia wyborów. Jest kandydatką bezpartyjną, podobnie jak Tomasz Dutkiewicz. W swoich planach zapowiada rozwój infrastruktury oraz zdrowe środowisko. Wśród zadań, które sobie sam stawia, znajdują się m.in. poprawa dostępu mieszkańców gminy do internetu oraz nowoczesnych technologii, dynamiczny rozwój obszarów wiejskich i wsparcie rolnictwa czy wzrost poczucia bezpieczeństwa obywateli.

Czy Anna Tomicka po raz drugi zostanie "głową" gminy Swarzędz? / Fot. Małgorzata MrozekPozostali kandydaci, Barbara Antoniewicz oraz Marek Baumgart, to przedstawiciele Platformy Obywatelskiej. Marek Baumgart pełniący obecnie obowiązki Bożeny Szydłowskiej, w urzędzie jest od czasu wyborów samorządowych w 2006 roku. Pracował wspólnie z panią burmistrz przy realizacji strategii rozwoju gminy. Barbara Antoniewicz natomiast, stawia na rozwój i nowoczesność (m.in. bezpłatny internet w całej gminie), lepsze warunki dla dzieci (m.in. więcej miejsc w przedszkolach i żłobkach oraz nowoczesne boiska przy każdej szkole) oraz szacunek dla seniorów i zdrowia (np. bezpłatna pływalnia dla seniorów i likwidacja barier architektonicznych).

Barbarę Antoniewicz poparli działacze Platformy Obywatelskiej. / Fot. Małgorzata MrozekJednak w tych wyborach nie obędzie się bez afery. Koledzy z partii wykluczyli Marka Baumgarta. Działacze ze Swarzędza chcą, by wycofał swoją kandydaturę, ponieważ poparli Barbarę Antoniewicz. Prawdopodobnie zadecydował o tym fakt, że Baumgart zapisał się do partii tego dnia, w którym struktury powiatowe decydowały, kogo poprzeć w przyspieszonych wyborach. Marek Baumgart jednak nie wycofuje swojej kandydatury.

Walka toczy się pomiędzy dwójką polityków bezpartyjnych, a dwójką związanych z Platformą Obywatelską. Czy rzeczywiście jest tak, jak pisze w swym liście do wyborców Anna Tomicka – burmistrz nie powinien być zakładnikiem jakiejkolwiek partii, musi działać ponad partyjnymi podziałami? 2 marca zadecydują o tym mieszkańcy miasta i gminy Swarzędz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

wieści z lokalnego frontu :)) (+)

dodatkowy plus dla byłej pani burmistrz, za ścieżki rowerowe

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.