Facebook Google+ Twitter

Walka o miejsca w pociągu rozpoczęta. Pasażerowie znów wchodzą oknami

Po zeszłorocznych doświadczeniach kolej wyciągnęła wnioski. PKP przygotowało dodatkowe pociągi i wagony dla podróżnych, ale nie wszędzie....

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Mateusz Włodarczyk/Creative Commons 3.0Na trasie Wrocław-Przemyśl tłok. Pasażerowie z Wrocławia narzekali na brak miejsc. "Ludzie traktują siebie jak bydło" - powiedział jeden z podróżnych. Kupienie biletu nie gwarantuje miejsca siedzącego.
"Z dzieckiem trzeba było oknem wchodzić. W Unii Europejskiej? To jest tragedia" - komentuje inna pasażerka tego pociągu.

Największą złość pasażerów we Wrocławiu wzbudziło wchodzenie do pociągów przez okna oraz brak dodatkowych wagonów. Prezes PKP Intercity, Janusz Malinowski w rozmowie z PAP powiedział, że bilety można kupować mimo pełnej rezerwacji miejsc. Pasażer w takiej sytuacji jest informowany, że miejsc już nie ma. Oznacza to więc jazdę na korytarzu.

Jak widać na przykładzie Wrocławia, ludzie decydują się na taki wariant. Szkoda tylko, że traktują się wzajemnie bez szacunku i wyznają zasadę "kto pierwszy, ten lepszy".

Jak podaje TVN24, w Białymstoku, Krakowie i Szczecinie pojawiły się dodatkowe wagony i pociągi.

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Bartek
  • Bartek
  • 24.12.2011 13:41

Radziłbym nie sugerować się TVN24. Zakładam że dziennikarze wybrali kilka migawek w których faktycznie widać jakby na kolei był istny armagedon. Ja osobiście jechałem pociągiem z Przemyśla do Szczecina i narzekać nie mogę. Może po za tym że to długa podróż, ale komfot jazdy bardzo dobry. Wykupiłem miejscówkę. Dopłaciłem co prawda, ale warto było.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lekceważenie pasażerów na całej linii.
Zlikwidowano wiele pociągów, połączenia fatalne a do tego krótkie składy pociąg.
:(((

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.