Facebook Google+ Twitter

Walka o Prezydenturę RP

Do wyborów prezydenckich w Polsce coraz bliżej. Coraz częściej można zobaczyć nowe sondaże oraz zapoznać się z nowymi kandydaturami. Nową twarzą w walce o prezydenturę okazała się ostatnio nawet Jolanta Kwaśniewska.

Kto jednak ma rzeczywiste szanse na objęcia urzędu Prezydenta RP? Dzisiaj wszystko wskazuje na premiera Donalda Tuska. Jednak jak sytuacja będzie wyglądała w połowie 2010?


Można spróbować zadać sobie pytanie kto -oprócz obecnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Donalda Tuska- stanie do walki w wyborach. Wiele wskazuje na kandydaturę Andrzeja Olechowskiego, o którego poparcie silnie zabiega Paweł Piskorski z SD (Stronnictwo Demokratyczne), chcąc zapewne zbudować szeroką koalicję oraz wykorzystując kandydaturę
Olechowskiego do promocji swoich struktur w wyborach samorządowych. Jak podają media w tę inicjatywę włączyć miałby się były prezydent Aleksander Kwaśniewski. W przypadku tych doniesień trzeba zachować dystans, gdyż były prezydent raczej na pewno będzie wspierać walkę SLD w wyborach, popierając jej kandydata.

Z drugiej strony można liczyć na kandydaturę Marka Borowskiego z SDP o ile nie dojdzie do porozumienia tego ugrupowania z SD. Kogo można spodziewać się z lewej strony politycznej? Wydaje się, że SLD cały czas szuka kandydata. Czy będzie nim postać nieznana szerszej opinii publicznej czy raczej ktoś ze „starej gwardii” tego jeszcze nie wiadomo. Pozostają jeszcze postacie z partii niszowych, które albo spróbują swoich sił w walce o prezydenturę, albo też dołączą do jednego ze sztabów innych kandydatów.

Wbrew sondażom można stwierdzić, że mimo wszystko walka o fotel prezydencki będzie zaciekła, a rozstrzygnięcie wyniku nastąpi w II turze.

Potencjalni kandydaci w wyborach prezydenckich:
 Donald Tusk
 Lech Kaczyński
 Andrzej Olechowski
 Marek Borowski
 Marek Jurek
 Włodzimierz Cimoszewicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 15.07.2009 12:06

Wszyscy są tak nad szlachetni , że gdyby startował ktoś zupełnie nieznany to bym zaryzykował jeszcze jeden raz .. Lepiej postawić w ciemno niż postawić na coś co i tak , i jak zwykle okarze się zupełnie czymś innym . Hmm wraca epoka Tymińskiego ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.