Walka o Puchar Stanleya już rozpoczęta! Porażka Rangersów

Washington Capitals w meczu otwarcia Konferencji Wschodniej pokonali New York Rangers 2-1. Tak niską przegraną „Strażnicy” mogą zawdzięczać jedynie swojemu bramkarzowi Lundqvistowi, który kolejny raz pokazał swój talent.

Kolejny raz okazało się, iż sprowadzenie do Washingtonu Jasona Arnott’a z New Jersey Devils było strzałem w dziesiątkę. To po jego podaniu Alexander Semin zdobył w dogrywce zwycięskiego gola dla „Stołecznych”.

Pierwsza bramka padła dopiero w 3. tercji, a jej zdobywcą był gracz Rangersów Matt Gilroy przy asyście urodzonego w Polsce Wojtka Wolskiego. Gracze z Nowego Yorku nie nacieszyli się jednak za długo przewagą, gdyż 11 minut później wyrównującą bramkę zdobył nie kto inny, jak Alex Ovechkin. Bramka ta budziła kontrowersje wśród hokeistów, jednak po analizie wideo sędziowie stwierdzili jej poprawność. Okazało się, że krążek przekroczył bramkę Lundqvista, zanim została ona przesunięta podczas zamieszania, a zatem został on wstrzelony zgodnie z przepisami. Wynik 1-1 utrzymał się, aż do wspomnianej na początku bramki Semina, przybliżając tym samym drużynę z Washingtonu do kolejnej rundy play-off.