Facebook Google+ Twitter

Walka o tytuł mistrza świata na... targowisku

W piątek, 19 czerwca, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Rudy Śląskiej odbyła się ceremonia otwarcia, połączona z ceremonią ważenia uczestników Wojak Boxing Night. Sobotnia gala boksu zawodowego odbędzie się na terenach targowiska miejskiego.

Listopadowa gala boksu zawodowego w Katowicki "Spodku". / Fot. Paweł KiliańskiPlenerowa Gala Boksu jest jedną z imprez towarzyszących obchodom 50-lecia Rudy Śląskiej. O samej Rudzie, jej prezydent, pan Andrzej Stania, mówi: „miasto życzliwości do sportu i dla sportu. To stąd wywodzi się wielu sportowców, m.in. Otylia Jędrzejczak.”

Ceremonia otwarcia, która prowadził Krzysztof Kraśnicki (delegat Polskiego Związku Bokserskiego) rozpoczęła się o 15.30. Ważnym jej punktem była ceremonia ważenia pięściarzy. Wzięli w niej udział, m.in. Łukasz Maciec (63 kg, waga piórkowa), Maciej Myszkin (76 kg, waga półciężka), Tomasz Rutkowski (cruiserweight), Łuksza Janik, Damian Jonak (mistrz świata federacji IBC, 21 walk stoczonych, wszystkie wygrane), Paweł Kołodziej (Super-cruiserweight, 20 walk stoczonych - wszystkie wygrane).

Wojak Boxing Night rozpocznie się już dzisiaj, na terenach targowych (ul. Kupiecka, przy CH Plaza) 19.00 (początkowo gala miała rozpocząć się o 19.30, jednak z powodu dwóch dodatkowych walk zdecydowano przesunąć rozpoczęcie walki o pół godziny wcześniej). Dla chętnych mamy same dobre informacje: są jeszcze wolne bilety, a organizatorzy zapewniają, że zła pogoda na pewno nie popsuje emocji. A tych ostatnich na pewno nie zabraknie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.