Facebook Google+ Twitter

Walka o węzeł na A4. Stalexport: nie podejmujcie działań zbrojnych!

W sobotę władzę Jaworzna zamierzają użyć siły by "odbić" węzeł Jeleń na autostradzie A4. Stalexport w specjalnym komunikacje wzywa do niepodejmowania działań wojennych.

Jaworzno chce odbić węzeł Jeleń / Fot. UM JaworznoJaworznianie nie przestają walczyć o otwarcie węzła jeleńskiego na autostradzie A4. Od kilkunastu miesięcy toczą ze Stalexportem batalię na słowa. Wysyłają listy do Ministerstwa Infrastruktury z zadaniem ujawnienia zapisów umowy koncesyjnej. Bezskutecznie.

Władze miasta postanowiły więc sięgnąć po ostateczny argument. Argument siły. Zamierzają one "odbić" węzeł Jeleń. "Uzbrojony oddział blokujący autostradowe bramki zostaje zaatakowany przez wozy bojowe i żołnierzy piechoty. Wywiązuje się bitwa, płonie samochód, padają strzały... Jaworznickie wojska nie dają za wygraną - pokonują zaskoczonego wroga, a szlaban pęka pod kołami ciężkiego transportera. Węzeł jest otwarty" - tak urzędowa strona miasta zachęca do wzięcia udziału w happeningu mającym zwrócić uwagę na działania Stalexportu.

Do całej sprawy humorystycznie podeszły władze spółki. W specjalnym oświadczeniu piszą: "Wzywamy do niepodejmowania działań zbrojnych! Kierujemy do Was ten apel w imię bezpieczeństwa, które uznajemy za wartość nadrzędną. Żadna ze spraw związanych z nawet najbardziej strategicznym elementem infrastruktury komunikacyjnej nie jest warta tej ofiary!"

Czytaj też: Uwaga dziennikarze, Stalexport manipuluje

O co ten spór?


Spór miasta ze Stalexportem trwa od grudnia 2009 roku. Wtedy firma zaczęła utrudniać budowę Drogi Współpracy Regionalnej, która miała połączyć węzeł jeleński z drogą krajową nr 79. Dla miasta to kluczowa inwestycja pozwalająca skomunikować strefę aktywności gospodarczej z głównymi szlakami komunikacyjnymi. Firma zarzuciła miastu, że budowa jednego z rond przebiega zbyt blisko autostrady. Chodziło o jeden metr. Wystarczyło to jednak, aby miejscy urzędnicy musieli pozmieniać plany.

Stalexport i Ministerstwo Infrastruktury blokują rozwój Jaworzna?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dawid, bardzo cenię konsekwencję w pilnowaniu tej sprawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.