Facebook Google+ Twitter

"Walka z Al-Kaidą nie przynosi sukcesów USA"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-29 13:43

Brytyjski nadawca publiczny BBC przeprowadził w 23 krajach świata sondaż na temat walki z terroryzmem. Z badania wynika, że światowa opinia publiczna jest zdania, iż walka z Al-Kaidą nie przynosi sukcesów Stanom Zjednoczonym.

29 procent ankietowanych przez Światowy Serwis BBC uważa, że ogłoszona przez prezydenta George'a Busha wojna z terroryzmem nie wywarła większego wpływu na międzynarodową sieć islamskich ekstremistów. 30 procent badanych jest zdania, że amerykańska krucjata tylko wzmocniła Al-Kaidę.

Sondażem objęto ponad 24 tysiące osób dorosłych w 23 krajach. Badanie wykazało, że w 21 krajach Al-Kaida postrzegana jest negatywnie. W dwóch - w Egipcie i w Pakistanie - jej działania oceniane są pozytywnie. Zdaniem specjalistów jest to niepokojące zjawisko, bowiem świadczy, że Al-Kaida cieszy się silnym poparciem społecznym i ma gdzie werbować ludzi.

Z udzielonych odpowiedzi wynika też, że w walce z islamskim terroryzmem nastąpił pat i żadna ze stron nie może osiągnąć wyraźnej przewagi, przynajmniej w świadomości społecznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.