Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2242 miejsce

Walka z kretem w przydomowym ogródku

Walka z kretami to udręka rolników, ogrodników, właścicieli małych działek i lotników. To bardzo sprytne zwierzątko tak daje się we znaki, że jest tematem wielu rozmów.

Nawet koło odstraszającego pręta kret zrobił kopczyk / Fot. Ronan Woźniak9 grudnia, a pogoda jak w połowie listopada. Brak śniegu za oknem i mrozu. Tylko te kopczyki kreta na trawniku burzą obraz wykonanej pracy.
Latem kreta nie widać, bo kosiarka do trawy puszczana dwa, trzy razy w tygodniu, odstrasza go. Owczarek kaukaski nie widzi zagrożenia spod ziemi i ignoruje intruza, który właściwie nie wchodzi na jego terytorium.

Inne rasy kopią nory szukając zwierzaka. Kaukaz nie interesuje się kretem.
Teraz codziennie mam co robić. We wrześniu odstraszyłem kreta wlewając mu do tuneli rozmoczone psie odchody. Pewne jego korytarze stały się bezużyteczne. Dalej uczyłem go pływać, wlewając w otwór od 20 do 40 litrów wody. Ale deszczówka też mi się skończyła i kret ma chyba skafander nurka, bo przetrwał.

Całkiem duży kreci kopiec / Fot. Roman WoźniakDo sąsiada też nie pójdzie, bo ma całe podwórko utwardzone. Drugi sąsiad nie przejmuje się nimi i tam za podmurówką kopców sporo. Jak wygląda sytuacja u sąsiada za drogą, tego nie wiem, bo tam zasłaniają krzewy. U mnie, jestem tego pewien, dżdżownic moc.

Przed laty, na długo wygrałem walkę, gdy udało się kreta złapać i przenieść na łąki za rzeką. Gdy się pojawił kilka lat później, wygrałem batalię wlewając mu całą pozostałość, po produkcji wina z winogron. Wlane w kreci otwór, nie do końca sfermentowane owoce (taki gęsty osad pozostający po fermentacji) przegonił intruza. Mnie użyźniało trawnik, a jego odstraszało. Wyniósł się, a ja wina już nie robię i nie mam dobrego zapachowego środka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Adam Tusk
  • Adam Tusk
  • 09.12.2011 18:49

Nie ma innej rady na takiego gościa trzeba dogadać się z nim i przekierować do sąsiada a wtedy sąsiad będzie miał problem....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Posiadam doskonałą maść na kreta. Wystarczy kreta złapać i ogon mu posmarować. Gdyby nie poskutkowało kurację należy powtórzyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.