Facebook Google+ Twitter

Walka z kryzysem w USA: "Zawsze możemy dodrukować pieniądze"

Te kuriozalne - wydawać by się mogło - słowa zostały wypowiedziane przez jednego z największych autorytetów w dziedzinie ekonomii i polityki monetarnej USA, Alana Greenspana. Doktor był gościem programu "Meet the Press" w telewizji Msnbc.

Sonda

Najlepszy pomysł na walkę z kryzysem:

 / Fot. Amgine, domena publiczna / Wikimedia CommonsDyskusja toczyła się nt. sposobów walki ze skutkami kryzysu. Dziennikarz zadał dr Greenspanowi proste pytanie: "czy amerykańskie obligacje skarbu państwa nadal są bezpieczne?" Odpowiedź, której udzielił specjalista w dziedzinie ekonomii i polityki monetarnej spowodowała zaś burzę w internecie.

Alan Greenspan ze spokojem bowiem odpowiedział: "Stany Zjednoczone mogą spłacić każdy dług, jaki posiadają, ponieważ zawsze możemy dodrukować pieniądze".Klip z (aż za) banalną odpowiedzią byłego szefa Rady Gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej (FED) zrobił furorę w internecie. Choć nagranie zarejestrowane było w sierpniu, do dziś nie milkną słowa krytyków Greenspana.

Kim jest ten pan?


Alan Greenspan jest amerykańskim ekonomistą, uznawanym za eksperta w tej dziedzinie. Decyzją Ronalda Reagana od 1987 roku pełnił funkcję przewodniczącego rezerwy federalnej. Na to stanowisko mianowało go później trzech kolejnych prezydentów. Swoje obowiązki jako szef FED zakończył w 2006 roku.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Alan Greenspan to stary człowiek, świat powinien dawno temu przestać go słuchać. Jego umysł przestał poprawnie pracować 20 lat temu. Dlatego w USA dziś i na świecie jest taki kryzys.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O ile się nie mylę, to wśród państw realizujących "dodruk" była swego czasu Brazylia. Tempo inflacji tego południowoamerykańskiego kraju określano jako "galopujące" i aby zaoszczędzić na kolejnej emisji środka płatniczego dostemplowywano zera na banknotach będących już w obiegu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wycofanie wojsk z Iraku przyniesie im znaczącą ulgę w wydatkach

Komentarz został ukrytyrozwiń

no i kto to mówi, sam Alan Greenspan przeciwnik drukowania pustych pieniędzy.
USA mogą też zbankrutować, o czym rzadko się wspomina. To praktycznie bankrut. W ciągu dekady USA (lub wcześniej) będą musiały zdecydować czy zacisnąć mocno pasa i spłacić ten gigantyczny dług czy ogłosić niewypłacalność. Innej drogi nie ma.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.