Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2014 miejsce

Walka z samotnością, czyli "Zwariowana terapia" w Teatrze Komedia

Sztuka Christophera Duranga wkracza do świata psychoterapeutów, pokazanego w krzywym zwierciadle i opowiada o samotności oraz potrzebie bliskości.

Przemysła Sadowski (Chris), Anna Dereszowska (Julia), Krzysztof Dracz (psychoterapeuta) / Fot. Teatr KomediaSpektakl "Zwariowana terapia" w reżyserii Marcina Sławińskiego to opowieść o samotności, poszukiwaniu własnego szczęścia i potrzebie bliskości. Dwoje trzydziestolatków - Julia (Anna Dereszowska) i Chris (Przemysław Sadowski) szuka miłości poprzez ogłoszenia towarzyskie zamieszczane gazecie (to element terapii zaleconej przez ich psychoanalityków). Julia marzy o miłości, ślubie i dzieciach, zaś Chris traktuje to spotkanie trochę jak eksperyment, gdyż mieszka ze swoim partnerem Bobem (Jan Jankowski).

Niestety ich pierwsze spotkanie nie wypada zbyt dobrze - randka przeradza się w ostrą kłótnię. I wydaje się, że Julia i Chris więcej się nie spotkają. Jednak życie potrafi zaskoczyć. Szczególnie, gdy terapeucie są równie zaburzeni, jak ich pacjenci...

Jolanta Fraszyńska (psychoterapeutka) / Fot. Teatr KomediaDużym walorem spektaklu jest świetna obsada. Na największe brawa zasłużyli Jolanta Fraszyńska w roli psychoterapeutki z problemami emocjonalnymi, która zapomina słów niezbędnych w danym momencie konwersacji, a w chwilach zdenerwowania pomaga jej pluszak oraz Krzysztof Dracz jako psychoanalityk z kompleksami i urażonym ego.

Jan Jankowski (Bob), Anna Dereszowska (Julia), Przemysław Sadowski (Chris) / Fot. Teatr KomediaBardzo podobali mi się także Jan Jankowski jako Bob, wrażliwy partner Chrisa, który nie może się pogodzić ze złym traktowaniem, Przemysław Sadowski jako Chris, biseksualista poszukujący swojej drogi - u boku mężczyzny lub kobiety i Anna Dereszowska jako Julia, romantyczka i idealistka, która pragnie założyć rodzinę.

Jan Jankowski (Bob), Jolanta Fraszyńska (psychoterapeutka) / Fot. Teatr KomediaWarto wspomnieć także o pomysłowej scenografii Marka Chowańca - pomieszczenie, które w zależności od potrzeb i ustawienia mebli jest restauracją, gabinetem psychoterapeuty, mieszkaniem Chrisa i Boba oraz o kostiumach Doroty Roqueplo - m.in. kolorowa tunika i spodnie terapeutki, skórzane ubranie terapeuty.

Dla widzów spektakl ten jest terapią śmiechem. Jednak pod płaszczykiem dobrego humoru kryje się drugie dno. Bowiem sztuka skłania do refleksji na temat samotności i potrzeby bliskości. Co więcej, autor bezlitośnie szydzi z psychologów i psychiatrów, a ich metody terapeutyczne pokazane zostają w krzywym zwierciadle. Polecam ją każdemu bez wyjątku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.