Facebook Google+ Twitter

Walki o krzyż ciąg dalszy. Wanda Nowicka wyszła ze studia Polsatu

Iście emocjonujące zakończenie miała poniedziałkowa rozmowa w telewizji Polsat News. W czasie burzliwej dyskusji z posłem PiS Janem Dziedziczakiem, Wanda Nowicka, reprezentująca Ruch Palikota, opuściła studio.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaPowód? Ten sam, wokół którego toczy się dyskusja od kilku dni. A więc kwestia obecności krzyża w polskim Sejmie.

Wanda Nowicka, przedstawicielka Ruchu Palikota, mówiła w studiu Polsat News, iż chce rozmawiać o "wpływie, jaki wywiera Kościół na decyzje polityczne". Jej zdaniem, Kościół powinien zajmować się sferą sacrum, natomiast władze polityczne winny kierować się "różnymi porządkami" światopoglądowymi. Jeśli chodzi natomiast o decyzje samych władz, to, zdaniem Nowickiej, na ich podejmowanie w żaden sposób nie powinny mieć wpływu "żadne symbole religijne". Posłanka Ruchu Palikota stwierdziła, iż jej ugrupowanie "chce wreszcie zacząć normalną, a nie emocjonującą dyskusję na temat miejsca Kościoła w sferze politycznej".

Czytaj także: Wałęsa zgadza się z Kaczyńskim: krzyża nikt nie ruszy. Nawet Palikot

Z kolei poseł Jan Dziedziczak przekonywał, że walcząc z krzyżem, "Ruch Palikota zajmuje się realizowaniem planu Platformy Obywatelskiej, czyli wywoływaniem tematów zastępczych". Zdaniem polityka PiS, jest to przykrywka na bezradność rządu w walce z bezrobociem czy naprawą służby zdrowia. Postulaty Ruchu Palikota o usunięciu krzyża z sali plenarnej Sejmu, Dziedziczak określił jako "obsesję" i "atak na polski Kościół". Poseł wyraził przekonanie, że nie ma potrzeby, by krzyż z polskiego parlamentu usuwać. Dlaczego? "Dla wszystkich osób, którym bliska jest polska tradycja jest jasne, że krzyż w naszej kulturze był zawsze" - przekonywał Dziedziczak. Oświadczył też, że zna "wielu wspaniałych Żydów i muzułmanów", którym "krzyż nie przeszkadza".

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (38):

Sortuj komentarze:

Nowicka zachowała się jak dziewczynka z pierwszej klasy. A raczej kobieta bez klasy! Ot, wyszła. Najwyraźniej nie miała nic sensownego do powiedzenia :) Nie trawię PiSu. Ale tym razem staję po stronie Dziedziczaka. Pani Nowicka musi się jeszcze duuuuuużo nauczyć. Niech zacznie od kultury osobistej, bo wypada, by polityk ją miał :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 18.10.2011 21:42

Pani Nowicka okazała się nie taka grzeczna jak w okazjonalnych wywiadach. Tym zachowaniem pokazała swoją słabość. Zajmij się kobieto tematami istotnymi dla wyborców a nie na dzień dobry walka o zdjęcie krzyża. Kiepsko zaczynacie i kiepsko skończycie. Krzyż i tak zostanie!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 18.10.2011 20:18

Pianist nie szkodzi.A co do symboli to moze aby udobruchac zwolennikow Palikota powiesic w sejmie sztuczny penis i swinski ryj.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Joko Tokugawa
 • Joko Tokugawa
 • 18.10.2011 20:10

A ja proponuję powiesić portrety moich japońskich przodków bo mamy przecież drugą Japonię.
Ewentualnie portrety przywódców IRA bo mamy drugą Irlandię i tak zasramy ściany zgromadzenia nawalonych nieudaczników zwane sejmem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pianista
 • Pianista
 • 18.10.2011 19:57

Zgadzam się z panią Nowicką, ponieważ budynek sejmu reprezentuje całe państwo, a Polska nie składa się tylko z katolików. Niech wiszą wszystkie symbole religijne, albo żaden.
PS.: Do olek kan
Sorry, niechcący nacisnąłem u ciebie ocenę negatywną.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 18.10.2011 19:35

ZygmuntowiIII na starowce tez trzeba krzyz z reki wyjac, bo przecierz mieszkaja tam tez innowiercy i ateisci i moga sie czuc urazeni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 18.10.2011 16:54

no cóż wystarczy beknąć na pis a robi sie u nich wrzawa i zamieszanie taki wyskok palikota i harmider na całego wręcz pospolite ruszenie ale bedzie sie działo przez te 4 lata palikot kontra pis ho ho to beda zapasy a druzyna tuska zaciera ręce niech ludziska mają widowiska

Komentarz został ukrytyrozwiń

Analogicznie...

"Nieobecność krzyża przed siedzibą głowy państwa nie oznacza, że katolicy są w nim dyskryminowani lub wykluczeni z tworzącej go wspólnoty. Przeciwnie - oznacza, że nikt nie jest wykluczony lub dyskryminowany z powodu swojego wyznania lub jego braku, a symbol żadnego z nich nie może zostać użyty jako narzędzie wykluczania."

Całość na:
https://groups.google.com/group/rodzima-wiara-slowian/browse_thread/thread/2a3d64561fcee4bf?hl=pl
http://wyborcza.pl/1,76842,8792371,Kto_kogo_wyklucza.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Symbole religijne w szkołach - do czego to prowadzi:
http://www.joemonster.org/art/12982/Jak_rozwiazac_problem_symboli_religijnych_w_szkolach

...

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrek
 • jędrek
 • 18.10.2011 15:12

Dobrze że pisiory nie wygrały wyborów bo dziś zamiast krzyża wisiało by zdjęcie brata Prezesa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.