Facebook Google+ Twitter

Walki z krzyżem ciąg dalszy, ale we Wrocławiu

W ubiegłym tygodniu uczniowie z XIV LO we Wrocławiu napisali petycję, podpisaną przez czterech uczniów, w której domagają się usunięcia ze ścian sal, w których odbywają się lekcje, krzyży.

Dyrektor liceum, Marek Łaźniak, powołując się na rozporządzenie ministra edukacji z roku 1992, nie zamierza na razie usunąć ze ścian krzyży. Z drugiej strony stwierdza, z czym zgadza się z autorami petycji, że ministerialny zapis jest niezgodny z Konstytucją.

Na 16 grudnia zapowiedział zorganizowanie debaty w tej sprawie, aby mogli w niej zabrać głos wszyscy uczniowie.

Źródło: gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (87):

Sortuj komentarze:

"Niekoniecznie - trzeba umiec dostrzwec czym sa tzw. relgie naturalne i objawione (zalozone). Te pierwze opieraja sie zazwyczaj na prawach natury, na obserwacji otaczajacego nas swiata, wyksztalcone niejako w sposob naturalny..."

Powtarzam - albo wszystko jest plagiatem czegoś pierwotnego, 'pierwszego patentu', albo rację ma Dawid i nie ma tematu.
Ale jak tak stawiasz sprawę - religie objawione niekoniecznie gryzą się z wywnioskowanymi (taka "naturalność" która polega na abstrakcyjnym rozumowaniu niekoniecznie musi mieć jakieś konkretne powiązanie ze słowem oznaczającym naturalność, bo jak plemię głuchych obserwując świat dojdzie do wniosku, że jest bezwzględnie cichy, to o kant potłuc. Jak gej obserwując siebie i świat dojdzie do wniosku, że inni są nienormalni a on wręcz przeciwnie - również o kant). Jednak wolę zaufać Bogu niż ułomnemu ludzkiemu postrzeganiu rzeczywistości, wnioskowanie redukcyjne jest zawodne ;).

Eot z mojej strony, pozdrawiam, miłego wieczoru :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

> Sugerujesz, że autor Apokalipsy Św. Jana splagiatował pogańskie wierzenia?

Co by tylko on :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

> Zacytowałem co powiedział projektant przyjętej flagi i tego typu tok rozumowania nie ma głębszego sensu, bo możemy powiedzieć że przed starożytną liczbą 12 wyrażającą doskonałość było intuicyjne wierzenie neandertalczyków w jakieś inne powiązanie liczby 12 (choć może takie samo), i tak w kółko, wszyscy splagiatowali tego kto pierwszy na to wpadł. I teraz obaj jesteśmy w kropce.

Niekoniecznie - trzeba umiec dostrzwec czym sa tzw. relgie naturalne i objawione (zalozone). Te pierwze opieraja sie zazwyczaj na prawach natury, na obserwacji otaczajacego nas swiata, wyksztalcone niejako w sposob naturalny...

Komentarz został ukrytyrozwiń

O tym wlasnie m.in. mowilem: http://www.joemonster.org/art/12982/Jak_rozwiazac_problem_symboli_religijnych_w_szkolach

Komentarz został ukrytyrozwiń

JB: Dokładnie tak. Studiowanie strategii i taktyki stosowanej na polach bitew różnych okresów historycznych to moja pasja. Zastanawiam się tylko jaką znalazł Pan analogię pomiędzy tym faktem a moimi komentarzami do tego artykułu. Ja osobiście takich analogii nie widzę.
A może po prostu uważa Pan moje poprzednie posty za zbyt napastliwe i sarkastyczne ?
Problem tylko w tym że ostatnie dwa Pańskie komentarze pokazały dobitnie że w tych moich chyba jednak jest trochę prawdy.
I że pod względem sarkazmu i napastliwości Pan, zdeklarowany katolik, nie ustępuje nawet na krok zdemoralizowanemu i złośliwemu ateiście :).
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tolerancja i altruizm to karykatury miłości. Zwłaszcza chrześcijańskiej :).

Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

He he, "czerwonej maści" ??? Mamy końcówkę 2009 roku, komunizm upadł 20 lat temu. Może najwyższa pora przestać straszyć dzieci "czerwonymi" :).
Chociaż zdaję sobie sprawę że dla niektórych krytyka skierowana w religię katolicką, w jakikolwiek sposób, jest uznawana za zbrodnię przeciw ludzkości i próbę przywrócenia komunizmu w Polsce.
Cóż, niech i tak będzie :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Och, ale przecież nie mamy powodu do narzekań. Żyjemy w kraju w którym 99 % ludzi to katolicy. Wszyscy preferują miłość, równość, braterstwo. Nikt nikomu nie pluje w twarz, wszyscy potrafimy słuchać i nie narzucamy swojego światopoglądu innym. Obcych witamy chlebem i solą, robimy wszystko żeby czuli się u nas jak w domu, żeby czuli się bezpiecznie. Tolerancja to drugie imię każdego polskiego katolika.
Tak więc naprawdę nie rozumiem jak ktoś może pragnąć usunięcia ze ścian symbolu tych pięknych idei.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.12.2009 15:08

No tak, nas jest większość ale która religia prowadzi do złego ? bo mamy wkute w łby że tylko nasza religia jest prawdziwa a inne spostrzegamy jak sektę, sami psujemy swoją religię tym zachowaniem i innym, a słowem Bóg nie powinno posługiwać się większość
społeczeństwa tak jak słowem Allah terroryści.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marcin: Bez względu na to jaka liczba uczniów chciałaby zawiesić krzyże prawosławne, nie byłoby o tym mowy. Przecież mogłoby to urazić uczucia religijne większości ;).

Sam nie wiem skąd w naszym kraju tak szeroka i zażarta debata na temat symbolu religijnego. Tak naprawdę jesteśmy przecież społeczeństwem ateistów. Skąd ta walka o symbol który tak naprawdę nikogo nie obchodzi.
Może faktycznie jest więcej i to ważniejszych tematów o których należy rozmawiać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.