Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18892 miejsce

Walkirie - najnowsza książka Paulo Coelho

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-10-12 16:08

"Nie musisz wiedzieć "jak" ani "gdzie", zanim jednak cokolwiek zrobisz powinieneś zadać sobie pytanie: "Po co to robię?" - Walkirie, Paulo Coelho.

 / Fot. Źródło: Wydawnictwo Drzewo Babel W swojej najnowszej książce Paulo Coelho zabiera nas w podróż po pustyni Mojave. Cel jest nie byle jaki - odnalezienie swojego anioła. Jak się jednak okazuje, wcale nie jest to takie proste. Bohater ma czas na przemyślenia i znalezienie odpowiedzi na wiele trudnych pytań.

„Kiedy myślisz o Walkiriach, pomyśl o odwadze”. Coelho chce pokazać czytelnikom, że trzeba mieć odwagę, żeby umieć zaakceptować własne słabości, znaleźć swoje zalety i pogodzić się z przeszłością. Przyjmować szczęście bez poczucia winy.

Książka została napisana w 1992 r. Musieliśmy długo czekać na jej polskie wydanie.

Przedpremiera: 14 października, tylko w Inmedio i Relay. Premiera: 22 października.

Paulo Coelho jako pisarz zadebiutował w wieku 38 lat. W Polsce jego książki cieszą się dużą popularnością. Wydano już m.in. takie tytuły jak: "Alchemik", "Jedenaście minut", "Piąta góra", "Demon i panna Prym", "Zahir", "Brida", "Czarownica z Portobello"... i długo by wymieniać, ale tak naprawdę to żadnej nie chciałoby się pominąć.

Jego książki pozwalają marzyć. Pozwalają zajrzeć w głąb siebie. Kiedyś, gdzieś ktoś napisał, że po przeczytaniu tych książek nic nie jest już takie jak dawniej, i ja w stu procentach się z tym zgadzam.

Dla fanów autora lub tych, którzy chcieliby go bliżej poznać zachęcam nie tylko do przeczytania książki, ale również do zajrzenia na jego oficjalną polską stronę www.paulocoelho.pl.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Edyta
  • Edyta
  • 11.03.2011 19:36

Coelho to mój ulubiony autor. Niestety nie czytałam jeszcze wszystkich jego książek, ale mam zamiar to zrobić:) Najciężej było mi przejść przez Zahira, ale jakoś dotrwałam. Za to Jedenaście minut, Demon i Panna Prym oraz Weronika... nie mają sobie równych! A jak dają do myślenia. Warto przeczytać!

Komentarz został ukrytyrozwiń
asienla691
  • asienla691
  • 24.02.2011 11:33

Walkirie wymiata. polecam wszystkim

Komentarz został ukrytyrozwiń
Piotrek Wilk
  • Piotrek Wilk
  • 22.12.2010 12:40

prosze o link do tej ksiazki

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kasiaz
  • Kasiaz
  • 08.11.2010 21:15

Ja również czytałam wszystkie książki, jakie zostały przetłumaczone na j. polski. Osobiście najbardziej podoba mi się "Zahir". Po lekturze tej książki doznałam katharsis. Pochłonęłam też błyskawicznie "Demona i pannę Prym" oraz "Jedenaście minut". "Alchemik" i "Piąta góra" są także godne polecenia. Niestety zbiór "Być jak płynąca rzeka" oceniam niezbyt wysoko, większość opowiadań uważam za "naciągane" i banalne. Średnio oceniam także "Pielgrzyma", "Czarownicę z Portobello" i "Bridę".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zyta;)
  • Zyta;)
  • 22.10.2010 09:55

Hejka wszystkim fanom tego wspaniałego pisarza:)przeczytałam wszystkie jego książki i naprawdę polecam bo każda zawiera w sobie dużo mądrości:D i oglądałam film na podstawie książki "Weronika postanawia umrzeć "oczywiście wcześniej ją przeczytawszy...muszę przyznać moim zdaniem książka o sto razy lepsza szczerze film nie bardzo i się podobał!Polecam wszystkim przeczytać jego książkę w sumie zbiór opowiadań "Być jak płynąca rzeka" piękne są...pozdrawiam i życzę miłej lektury;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Paulina Rubin
  • Paulina Rubin
  • 17.10.2010 15:18

Piękne

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.10.2010 12:52

Ksiazka jest zdecydowanie lepsza

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja nie odważyłem się zobaczyć filmu. Książka jest tak wspaniała, że trudno wyobrazić mi sobie jej przeniesienie na ekran. Chętnie za to przeczytałbym wypowiedź kogoś, kto przeczytał "Weronikę", a później zobaczył film. Jak wypadła ekranizacja ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna Lin
  • Anna Lin
  • 14.10.2010 22:32

Swoją przygodę z twórczością Paulo Coelho rozpoczęłam niedawno od "Jedenastu Minut". Zostałam zauroczona. Teraz jestem w trakcie czytania "Być jak płynąca rzeka" i tę książkę tak jak poprzednią dosłownie "zjadam" :) Oglądałam film pt. Weronika postanawia umrzeć. Jak ma się on do książki? gdyż jeszcze po nią nie sięgnęłam. Pozdrawiam