Facebook Google+ Twitter

Walkman - najlepszy od półwiecza

Klasyczny walkman, przenośny odtwarzacz kasetowy, uplasował się na szczycie rankingu przeprowadzonego przez magazyn T3.

 / Fot. PAP/CAF-PecoldOdtwarzacz kasetowy pobił zarówno popularnego jeszcze niedawno discmana, jak i wszechobecnego iPoda, wysuwając się na pierwsze miejsce wśród 10 najważniejszych muzycznych nowalijek w ostatnich 50 latach, opublikowanego przez magazyn T3.

Zwycięstwo Walkmana zbiegło się z jego trzydziestymi urodzinami. Pierwszym Walkmanem był niebiesko-srebrny model TPS-L2, który został sprzedany w Japonii 1 lipca 1979 i rozpoczął muzyczną rewolucję.

Nigdy przedtem nikt nie mógł słuchać muzyki idąc ulicą, jeśli nie dźwigał na ramieniu dużego magnetofonu. W ciągu zaledwie dwóch lat Walkman stał się gadżetem pożądanym przez wszystkich. Specjaliści twierdzą, że Walkman zmienił sposób dostępu do muzyki, częstotliwość jej słuchania; zmienił także pokolenie.

Drugie miejsce w rankingu zajął odtwarzacz MP3; trzecie zaś iPod. Kat Hanniford z T3 twierdzi, że bez Walkmana firmy Sony ich istnienie byłoby niemożliwe. Oryginalny Walkman został zaprojektowany przez współzałożyciela Sony, Akio Morita, który chciał mieć możliwość słuchania oper podczas swych częstych lotów z Japonii do Stanów.

Walkman nadal funkcjonuje w społeczeństwie. Wydaje się wypchnięty z rynku przez dzisiejsze odtwarzacze MP3, iPody. Warto jednak pamiętać, że gdyby nie klasyczny walkman, dziś nie byłoby tych gadżetów XXI wieku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Walkman to dziś już nie tylko odtwarzacz kasetowy, bo takich chyba się nie produkuje, ale Sony nadal produkuje Walkmany: odtwarzacze mp3 i video http://www.sony.pl/hub/walkman , oraz telefony muzyczne Walkman: http://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones/music?lc=pl&cc=pl Dla mnie nie wydaje się wypchnięty z rynku, sam od dłuższego czasu używam Walkmana http://www.sony.co.uk/product/nws-a-series/nwa3000v.cek i choć ma swoje bolączki, to wystarczy wziąć go w dłoń i czuje się, że ma w sobie TO COŚ. Oczywiście w świadomości przeciętnego użytkownika elektroniki użytkowej, walkman wśród odtwarzaczy oznacza tyleż co adidas wśród butów. Obecnie każdy odtwarzacz mp3 z panelem sterowania w kształcie kółka, niezorientowani nazywają ipodem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.