Facebook Google+ Twitter

"Wall Street Journal": Budowa tarczy antyrakierowej w Europie zostanie odłożona

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-17 10:03

Prezydent Barack Obama rozmawiał przez telefon z premierem Czech Jan Fischerem na temat tarczy antyrakietowej. Poinformował o tym rzecznik szefa czeskiego rządu Roman Prorok.

W tej sprawie został także poinformowany prezydent Czech. Rzecznik rządu dodał, że po południu w Pradze spodziewana jest Ellen Tauscher, amerykańska podsekretarz do spraw kontroli uzbrojenia.

Amerykański konserwatywny tygodnik "Weekly Standard" napisał, że amerykańska delegacja odwiedza dziś Warszawę, Pragę i Brukselę, by oznajmić władzom obu zainteresowanych krajów i Unii Europejskiej decyzję w tej sprawie.

Dziennik "Wall Street Journal" pisze, budowa tarczy w Europie zostanie odłożona, a powodem ma być to, że irański program rakietowy okazał się mniej zaawansowany niż przewidywano.

Administracja Obamy ocenia, że irańskie zagrożenie jest dużo większe dla sojuszników w Europie niż dla samych Stanów Zjednoczonych. Dlatego Waszyngton będzie raczej proponował rozbudowę regionalnych systemów obrony, a nie instalację globalnej tarczy.

O godzinie 16 naszego czasu plany administracji Baracka Obamy wobec tarczy ma ogłosić sekretarz obrony Robert Gates.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.