Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10191 miejsce

Wampir z Zagłębia

31 listopada (w dzień, który wielu kojarzy się właśnie z wampirami - w Halloween) wszystkie media w Polsce doniosły o skazaniu na dożywocie "wampira z Sosnowca". To już kolejny "wampir" z tego regionu, o którym mówi cała Polska.

  W latach 60. Polską wstrząsnęła sprawa "wampira z Zagłębia". Nazwano tak osobę, która mordowała kobiety w Zagłębiu Dąbrowskim. Ostatecznie skazano za tę zbrodnię urodzonego w Dąbrowie Górniczej Zdzisława Marchwickiego i jego dwóch braci. Zdzisław Marchwicki i jego brat Jan zostali skazany na karę śmierci i straceni w 1975 roku. Do dzisiaj jednak ta sprawa budzi ogromne wątpliwości. Od lat pojawiają się głosy, że to nie Marchwicki był sprawcą morderstw.

W latach 2002-2004 mieliśmy do czynienia z kolejnym wampirem. Piotr Stasiurka bestialsko zgwałcił trzy kobiety. Dwie z nich zamordował. W środę dostał wyrok dożywocia i w tym przypadku nie ma wątpliwości, że została skazana odpowiednia osoba.

Miejskie legendy

Oprócz tych dwóch przypadków, w ciągu kilkudziesięciu lat w Sosnowcu i okolicach mieliśmy wielokrotnie do czynienia z pojawieniem się jakiegoś tajemniczego "wampira". Morderstwo lub gwałt w tym regionie przynosi wszystkim na myśl "wampira" sprzed kilkudziesięciu lat. Informacja o takim zdarzeniu roznosi się błyskawicznie, a przekazywana z ust do ust jest koloryzowana przez kolejne osoby. Często zdarza się, że pojedyncze morderstwo staje się po kilku dniach jednym z kilkunastu, a o sprawstwo rzekomej serii mordów podejrzewany jest oczywiście kolejny "wampir".

Mimo że w Sosnowcu i okolicach morderstwa nie zdarzają się częściej niż w innych podobnych miastach, to jednak region ten wielu osobom będzie kojarzył się z tymi zbrodniami i z tajemniczymi, "wampirami".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ryszard lubicz
  • ryszard lubicz
  • 18.03.2012 11:00

huj

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.