Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30607 miejsce

Wampiriada 2009. Każda kropla krwi jest ważna

Po raz dziewiąty na Uniwersytecie Gdańskim odbyła się „Wampiriada”, czyli akcja mająca na celu zbiórkę krwi. W tym roku odbyła się pod hasłem „Bo każda kropla jest ważna”.

 / Fot. Paulina HasiakPo raz dziewiąty na Uniwersytecie Gdańskim odbyła się „Wampiriada” czyli akcja mająca na celu zbiórkę krwi. Tegoroczna zbiórka odbyła się na wydziale ekonomicznym UG w Sopocie. Organizatorem akcji było, jak co roku, Niezależne Zrzeszenie Studentów UG.

Ubiegłoroczna „Wampiriada” odbyła się na wydziale filologiczno-historycznym. „Wampiriada” cały czas cieszy się dużym zainteresowaniem. Zazwyczaj około dziewięćdziesięciu chętnych oddaje krew podczas jednego dnia „wampiriady”. Niestety więcej studentów nie jest w stanie oddać krwi w tych godzinach ze względu na zajęcia. Podczas poprzedniej edycji zgłosiło się i oddało krew osiemdziesiąt siedem osób. W rezultacie podczas zeszłorocznej akcji udało się zebrać około 39 litrów. – Jesteśmy zadowoleni z przebiegu akcji, studenci chętnie oddają krew więc nie trzeba ich ani namawiać, ani zachęcać – mówi Marta Głąbowska, jedna z organizatorek akcji.

– Mamy różne niespodzianki dla oddających krew. Ostatnio były to na przykład pendrivy, teczki i długopisy – dodała organizatorka. – Jeżeli może to komuś pomóc, a mnie w żaden sposób nie zaszkodzi to chyba wypadałoby to zrobić. Oddaje krew już drugi raz, pierwszy też podczas „Wampiriady”. Zamierzam oddawać częściej i więcej – zapewnia Rafał, student UG.

– Już po raz trzeci oddaję krew. Pierwszy raz oddałam też na uczelni. Oddałam również w Gdańsku, w centrum. Uważam, że jeśli komuś może się przydać to dlaczego nie - mówi Justyna studentka II roku ekonomii.

– Ja już trzy lata pracuję w straży pożarnej, dlatego oddaję krew - dodaje Sebastian, kolega Justyny. – Postanowiłam oddać krew, bo sama też mogę jej kiedyś potrzebować. Nie wymaga to wcale wiele czasu, tylko dobrych chęci i zdrowia - mówi Magdalena Maciakowska-Dałek, nauczycielka ZSU w Gdyni. – Raz już oddałam krew. Po drugim oddaniu postanowiłam oddawać ją regularnie, około trzech razy w roku, oraz propagować honorowe krwiodawstwo wśród uczniów i znajomych - dodaje Maciakowska-Dałek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 07.05.2009 20:48

+ za ukazanie ważnej i pożytecznej inicjatywy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.