Facebook Google+ Twitter

Wampiriada. I Ty możesz uratować komuś życie!

"Stolico, oddamy krew!" - oto motto jutrzejszej Wampiriady organizowanej przez NZS UW. Choć akcja odbędzie się na uniwersytecie, to krew mogą oddawać wszyscy, nie tylko studenci.

 / Fot. plakat WampiriadyJutrzejsza Wampiriada to nie pierwsza i zapewne nie ostatnia akcja honorowego krwiodawstwa organizowana przez NZS UW. Tym razem mottem przewodnim będzie Powstanie Warszawskie i hasło "Stolico, oddamy krew!".
Do oddawania krwi będą zachęcać powstańcy i sanitariuszki z grupy rekonstrukcyjnej Zgrupowanie "Radosław".

Krew będzie można oddawać w godzinach 10-15 na Kampusie Głównym UW przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 (koło Wydziału Polonistyki UW). Wszyscy, którzy zdecydują się na oddanie krwi, otrzymają czekolady, batony i soki oraz gadżety z logiem Wampiriady. Ponadto każdy z uczestników akcji dostanie bezpłatną wejściówkę na koncert zespołu Muchy, który odbędzie się w klubie Palladium 1 grudnia o godz. 19.

Zwieńczeniem jutrzejszej Wampiriady będzie projekcja filmu nt. Powstania Warszawskiego w Auli Głównej dawnego BUWu. Film zatytułowany "Mała padnij!" zostanie wyemitowany o godz. 20. Po projekcji planowana jest dyskusja z udziałem młodych twórców, których inspiruje postawa młodych powstańców.

O czym muszą pamiętać wszyscy, którzy będą chcieli oddać krew?
Przede wszystkim w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi należy wypić ok 2 litry płynów (najlepiej niegazowanej wody mineralnej), być wyspanym oraz zjeść lekkie śniadanie. Ważne jest także, aby nie zgłaszać się bezpośrednio po chorobie lub w czasie jej trwania. Przed oddawaniem krwi nie można również pić alkoholu oraz palić papierosów.

Więcej informacji na temat jutrzejszej Wampiriady można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.