Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12307 miejsce

"Wampirologia. Prawdziwa historia upadłych" - sekretny poradnik

Wampiry istnieją naprawdę. Kto o tym wątpi, powinien sięgnąć po "Wampirologię. Prawdziwą historię upadłych" - pracę zbiorową, opublikowaną nakładem wydawnictwa DEBIT. Księga opisuje tajemnicze zniknięcie historyka Archibalda Brooksa w 1920 roku, które zapewne jest związane z działalnością krwiopijców. Tak przynajmniej twierdzi detektyw Joshua T. Kraik, który uparcie podąża za tropem zaginionego.

 / Fot. DEBITArchibald Brookes od dawna interesował się upadłymi i to było jego obsesją. Gdy Joshua T. Kraik otrzymuje od przyjaciela mroczną księgę odkrywającą sekrety upadłych, powoli zdaje sobie sprawę, że nie jest to fikcja literacka, a wręcz przeciwnie - prawda spisana, aby ochronić ludzi. Kierując się wskazówkami zawartymi w księdze, próbuje odkryć tajemnice zaginięcia przyjaciela. Wkrótce nawiązuje kontakt z hrabiną D'Amiglinani, dawną przyjaciółką Brooksa. Po krótkiej wymianie korespondencji jest zdziwiony brakiem pruderyjności wiekowej zdawałoby się kobiety. Zaproszenie przez hrabinę (która nieco zbyt mocno interesuje się księgą) do Wenecji również jest zaskakujące. O czym wie hrabina? Czy wampiry istnieją naprawdę?

Fabuła "Wamirologii. Prawdziwej historii upadłych" może sugerować, że jest to kolejna powieść podobna do "Draculi" Brama Stokera. Każda książka, która traktuje o wampirach, bywa po prawdzie porównywana do wybitnego dzieła, ale recenzowana pozycja nie jest powieścią, a bogato ilustrowanym albumem, zawierającym interesującą historię. Nie brak w niej ilustracji, doczepianych kart-listów (historii korespondencji z hrabiną), map czy nawet artefaktów takich jak smocze łuski, fragment ostrza miecza aniołów, pasmo włosów wampira (wydawca twierdzi, że prawdziwe) czy sznur pereł. "Wampirologia" jest bowiem tytułem skierowanym do młodzieży i starszych dzieci. Dla młodszych pociech, które jeszcze nie opanowały sztuki odróżniania rzeczywistości od świata fantazji książka może być zbyt straszna, ale nieco starszych czytelników wciągnie bez reszty. Z pewnością wpłynie na to fakt, że historia jest spisana realistycznie z dodatkami w postaci listów, telegramu od zaginionego czy rzeczowych - "naukowych" informacji o naturze wampiryzmu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.