Facebook Google+ Twitter

Wampirza akcja na cieszyńskim rynku

"Maturzysto! Zdaj egzamin dojrzałości z… życia i zostań dawcą cząstki samego siebie” – pod takim hasłem 7 kwietnia 2008 r. na rynku w Cieszynie odbędzie się VIII akcja krwiodawstwa.

Akcja kierowana jest do maturzystów z powiatu cieszyńskiego. Jej najważniejszym założeniem jest zwrócenie uwagi na wielką wartość naszego życia, ale i drugiego człowieka. Tegoroczna akcja spotkała się z rekordowym zainteresowaniem. W przedsięwzięcie zaangażowało się 450 życzliwych i otwartych na pomoc mieszkańców ziemi cieszyńskiej.

W tym celu, w roku 2001, organizatorzy akcji podjęli współpracę z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic. W jej ramach młodzi mieszkańcy powiatu oddali łącznie ok. 370 litrów krwi. Wielu z nich zrobiło to po raz pierwszy. Oni już wiedzą, że nie ostatni. Świadomość, iż oddana krew może uratować komuś życie była tak istotna, że z roku na rok więcej chętnych zgłasza się do koordynatorów akcji.

Choć akcja początkowo była niewielkim przedsięwzięciem, to z czasem rosła w siłę. Rozszerzano ją, aby wraz z uwrażliwieniem na drugiego człowieka, szła w parze świadomość. Wielką sprawą okazała się współpraca z Grupą Ratownictwa Drogowego z Bielska-Białej praz z Państwową Strażą Pożarną z Cieszyna.

To dzięki pokazom ratownictwa drogowego i treningom udzielania pierwszej pomocy medycznej, strażacy i ratownicy PCK zaszczepili w młodych ludziach świadomość i odpowiedzialność.

Patronat honorowy nad akcją objęli burmistrz miasta i starostwa powiatu, zaś partnerem medialnym zostały "Głos Ziemi Cieszyńskiej", Radio "CCM" i portal OX.PL.

- Bardzo chcemy, aby idea przez nas propagowana zyskiwała coraz szersze grono zwolenników. Jesteśmy świadomi, iż im więcej nas będzie walczyło w słusznej sprawie, tym mnie ludzi pozostanie bez pomocy - mówią organizatorzy akcji. - Jesteśmy przekonani, iż działania podjęte w słusznej sprawie warto promować.

Kontakt do organizatorów:
Katarzyna Piwocha,
k.t.piwocha@interia.pl
opiekun Szkolnego Koła PCK
przy Szkole Organizacji i Zarządzania w Cieszynie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

dobre (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Piotrze!
Ja przygotowałem jedynie tekst dotyczący akcji. Temat artykułu i zdjęcie umieściła bez mojej wiedzy redakcja. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drogi Tomaszu materiał dobry ale za twoje zachowanie zamieszczanie nie swoich zdjęć bez zgody autora jest naganne dostajesz minusa, wystarczyło napisać czy możesz je zamieścić, a na pewno bym Ci wyraził zgodę, w taki wypadku fotka została usunięta, nie łam prawa bo jest coś takiego jak prawa autorskie i należy je przestrzegać. Pozdrawiam Piotr Andrzejak

Komentarz został ukrytyrozwiń

hmmma może pouksisz sie jeszcze o fotofelieton z akcji 7 kwietnia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Debiut (+)..całkiem udany

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.