Facebook Google+ Twitter

Wanat rezygnuje... przez Cejrowskiego

Ewa Wanat - redaktor naczelna TOK FM nie chce znaleźć się na liście laureatów studenckiego plebiscytu MediaTory, dlatego, że wcześniej znalazł się tam... Cejrowski.

 / Fot. PAP/ Zborowski"Czułabym się bardzo niekomfortowo gdybym została laureatką nagrody, którą uhonorowali Państwo w zeszłym roku Wojciecha Cejrowskiego" - unosi się Ewa Wanat, prosząc by studenci usunęli ją z listy nominowanych. Redaktor naczelna argumentuje, że podróżnik "głosi otwarcie ksenofobiczne, homofobiczne, rasistowskie poglądy, (...) nie kryje się ze swoją pogardą wobec ludzi."

Marcin Sikorski, prezes MediaTorów uszanował wolę pani Wanat, a całe zajście komentuje krótko: "Szanuję także wolę studentów, którzy głosowali na pana Cejrowskiego. Wyróżnili go w kategorii Akumulatory, w której oceniane są programy rozrywkowe. Docenili jego umiejętności z tego obszaru, a nie jego poglądy" - podkreśla.

 / Fot. AKPASam Wojciech Cejrowski także odniósł się do sprawy: "Co to za logika? Ja boję się komuś podać rękę, a pani Wanat boi się nawet być razem na wspólnej liście nominowanych".

Źródła:
pl.wikipedia.org
cejrowski.com
tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

at
  • at
  • 28.01.2011 21:25

dobrze!, może więcej osób zauważy, ze facet głupoty opowiada,

Komentarz został ukrytyrozwiń

"głosi otwarcie ksenofobiczne, homofobiczne, rasistowskie poglądy, (...) nie kryje się ze swoją pogardą wobec ludzi."

Ja akurat dostrzegam pogardę u Pani Ewy w stosunku do człowieka o innych niż jej poglądach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.10.2009 23:50

Pani redaktor dobrze zrobiła. Nagrodę zgarnie ktoś inny, mniej zaangażowany w te ideologiczne temaciki. A pan Cejrowski rzeczywiście to facet z radykalnymi poglądami i ma za bardzo naładowane akumulatory, lecz trudno nie mieć tego- w tych czasach. Cejrowski nie może być podróżnikiem i rasistą-jedno wyklucza drugie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem o co chodzi z Żydami... wielokrotnie. Wanat prawdopodobnie chodziło o to, że Cejrowski kiedyś powiedział coś w stylu, że w Afryce, gdy Biali byli u władzy Czarnym było lepiej niż jest teraz, i że zbiórki pieniędzy dla Afryki tylko pogarszają sprawę - np sprawiają że Murzyni przywiązują się do studni wody pitnej, które były sponsorowane z pieniędzy Europejskich. Tylko, że Ci Murzyni oprócz wody nie mają ani jedzenia, ani żadnych szans na przetrwanie poza wodą.
Oprócz tego, a może przede wszystkim pani Redaktor chodzi o te słowa:

"Afryka po wycofaniu się białych kolonizatorów zniszczyła sama siebie. Zniszczyli zasoby, drogi, mosty, szkoły; mordują się milionami, prześladują narodowo, religijnie i rasowo. Potworne zbydlęcenie człowieka. I regres cywilizacyjny. Od roku 1950 w Afryce doszło do 21 wojen, liczba ofiar to prawie 20 milionów. Rasistowska rzeź w Rwandzie – ponad 2 miliony ofiar w ciągu zaledwie kilku dni z powodu oskarżenia o czary!! Afrykanie sami dla siebie są największym zagrożeniem. Uważam, że doskonałym sposobem naprawy tego zła byłoby przywrócenie dyktatury białego człowieka na czas jakiś.
(...)
Czarny człowiek zniszczył to dobro."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko wykup sobie dobre ubezpieczenie i wtedy dopiero zapytaj Mateuszu K.

Komentarz został ukrytyrozwiń

zapytaj go o żydów

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale ja sie pytam... gdzie u Cejrowskiego rasizm???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kazdy ma swoje granice komfortu psychicznego. Pani Wanat akurat nie zyczy sobie być zrównaną w ocenie z panem Cejrowskim. Postawiła sprawe równie jasno, jak Cejrowski w innych sprawach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawa dla Pani Wanat. W ogóle TOK FM to jedyne radio, w którym jad nie leje się strumieniami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.10.2009 17:41

No to sobie pani tupnęła nóżką. Cejrowskiego można nie lubić, uważać za homofoba itd., ale to że jego podróżnicze programy są po prostu genialne nie ulega dla mnie wątpliwości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.