Facebook Google+ Twitter

Wanda Nowicka nie powinna być wicemarszałkiem Sejmu

Tak zaszczytną i odpowiedzialną funkcję powinna piastować osoba, której nie można zarzucić lobbingu.

Po opadnięciu już emocji towarzyszących wyborowi Wandy Nowickiej na funkcję wicemarszałka Sejmu, postanowiłem przedstawić swoje zastrzeżenie wobec tego wyboru.

Pani Nowicka będąc szefową fundacji na rzecz kobiet była finansowana ze środków fundacji promujących aborcję i co jest bardzo ważne, produkującej sprzęt medyczny do przeprowadzania zabiegów przerywania ciąży.

Działalność społeczna Wandy Nowickiej nie jest czymś, co skreśla ją jako osobę godną stanowiska w prezydium Sejmu. Ludzie angażują się w różne sprawy ważne dla nich z ich punktu widzenia. Ja sam działam na rzecz osób bez pracy i wiem jak można narazić się różnym ludziom. Już samo wspomnienie o szefowaniu organizacji bezrobotnych wywołuje wściekłość wśród niektórych ludzi. Tak więc choć nie popieram profilu działalności W. Nowickiej, to nie uważam, że jest to powód, by skreślać jej predyspozycje do piastowania tej zaszczytnej funkcji.

Co natomiast jest taką przesłanką, by w mojej ocenie pani Nowicka powinna odejść z tego stanowiska?

Fakt przyjmowania wpłat na konto swej organizacji ze wspomnianych wyżej źródeł. Ustawa antyaborcyjna jest wiecznie zapalnym punktem w naszym parlamencie. Jest raczej pewne, że pani marszałek nie będzie obiektywna w tej kwestii. I gdybyż tu jeszcze chodziło tylko i wyłącznie o przekonania moralne, ale tutaj mamy finansowanie działalności Wandy Nowickiej przez producentów zarabiających na aborcji.

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.