Facebook Google+ Twitter

Wanda Nowicka tworzy kobiecą sekcję w Ruchu Palikota

W sobotę w Zajeździe Jurajskim odbyło się zorganizowane przez częstochowski Ruch Palikota, Forum Młodych. Wzięła w nim udział m.in. Wanda Nowicka.

Wicemarszałek Sejmu podczas spotkania mówiła o prawach kobiet. Wskazała, że nawet w jej 40-osobowym klubie jest tylko 5 posłanek. Aby było ich więcej, przy tworzeniu list wyborczych, oprócz parytetu płci będzie obowiązywała zasada suwakowa. W związku z tym w najbliższych wyborach, na liście RP co drugą osobą będzie kobieta - informuje Wyborcza.pl.

Jak stwierdziła, życzliwy stosunek szefa partii, Janusza Palikota w tej kwestii nie wystarczy. Dlatego 10 marca zorganizowała w Sejmie spotkanie kobiet pod hasłem "Kobiety, polityka i władza", w którym udział wzięło blisko 250 osób z całej Polski. 11 marca formalnie zaczęła działać kobieca sekcja Ruchu Palikota - Ruch Kobiet. Ma ona na celu wspieranie kobiet działających politycznie lub chcących się politycznie zaangażować. By kwestie kobiece w żadnym z regionów nie były pomijane, w każdym z nich Ruch Kobiet będzie miał swoje przedstawicielki.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

mooses
  • mooses
  • 27.03.2012 10:31

Pani Nowicka jest 100% kobietą z jajami. W sejmie trzeba dużo kobiet z jajami bo pani Grodzka musi mieć koleżanki. Pani Marszałkini mówiła o sobie że ma jaja ale to był żart. To tak jakby Biedroń powiedział że ma piczkę. Brawo dla pani Nowickiej !

Komentarz został ukrytyrozwiń
mikołajek
  • mikołajek
  • 25.03.2012 19:27

To są jakieś jaja !.
Gdy pani Wanda Nowicka mówi że życzliwy stosunek pana Janusza Palikota w tej kwestii jej nie wystarcza to wystawia sobie świadectwo jako osoby niepoważnej a co gorsza jakiejś takiej jakby wyraziście bezideowej.
A w ogóle to o co pani W.Nowickiej chodzi ?.
Mk.

Komentarz został ukrytyrozwiń
max
  • max
  • 25.03.2012 18:14

Eunuchów sekcje niech założą - Nowicka będzie dyrygentem.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
---
  • ---
  • 25.03.2012 16:51

Sekcja rowerowa i sekcja les..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.