Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22339 miejsce

Wanda Panfil na medalu jubileuszowego 25.Półmaratonu PHILIPS Piła

6 września 2015 roku startuje jubileuszowy 25. Półmaraton PHILIPS Piła. Tradycją pilskiego półmaratonu kultywowaną od 2006 roku, jest umieszczanie na medalu wizerunku czołowego polskiego maratończyka w historii polskiej lekkiej atletyki.

Wanda Panfil / Fot. Archiwum Prywatne Wandy PanfilPierwszym uhonorowanym w ten sposób zawodnikiem był Zdzisław Bogusz. W tym roku uczestnicy na mecie półmaratonu w Pile otrzymają medal z wizerunkiem Wandy Panfil, mistrzyni świata w maratonie z Tokio w 1991 roku.

Półmaraton PHILIPS Piła to obowiązkowa pozycja w kalendarzu startowym wielu biegaczy. W tym roku 6 września zawodnicy staną na starcie jubileuszowej 25. edycji tego biegu. Symboliczną nagrodą dla wszystkich kończących pilski półmaraton od roku 2006 jest okolicznościowy i niepowtarzalny medal z wizerunkiem najlepszych polskich maratończyków w historii polskiej lekkiej atletyki. W minionych latach swojego wizerunku na medalu użyczyli: Zdzisław Bogusz (2006), Edward Stawiarz (2007), Michał Wójcik (2008), Kazimierz Orzeł (2009), Edward Łęgowski (2010), Ryszard Marczak (2011), Jerzy Skarżyński (2012), Wojciech Ratkowski (2013) i Zbigniew Pierzynka (2014).

W tegorocznym półmaratonie na medalu będzie sylwetka kolejnego maratończyka, ale tym razem będzie to kobieta, jedna z najlepszych zawodniczek w historii światowego maratonu Wanda Panfil. Wielokrotna reprezentantka Polski w biegach długodystansowych wygrała wiele prestiżowych biegów maratońskich na świecie, m.in. maratony w Tokio, Nowym Jorku, Nagoya i Londynie. W 1988 roku w Dębnie z czasem 2:32:23 zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w maratonie. Największe sukcesy w swojej karierze odniosła w 1991 roku. W kwietniu ustanowiła swój rekord życiowy 2:24:18 i wygrała maraton w Bostonie, a w sierpniu w Tokio sięgnęła po tytuł Mistrzyni Świata w maratonie.

Jesteśmy szczęśliwi, że Pani Wanda Panfil przyjęła nasze zaproszenie i zgodziła się, aby jej wizerunek znalazł się na medalu, który trafi do uczestników jubileuszowej edycji naszego biegu. To dla nas zaszczyt i szczególne wyróżnienie. Dla uczestników pilskiego Półmaratonu będzie to okazja, aby spotkać się z tą znakomitą zawodniczką, otrzymać autograf, zrobić wspólne zdjęcie i zamienić kilka słów. Wszystkich, którzy chcą mieć unikalny medal w swojej kolekcji zapraszam do Piły na 25. Międzynarodowy Półmaraton PHILIPS. Zapewniam, że taki medal już się nie powtórzy.” – powiedział Henryk Paskal, dyrektor Półmaratonu PHILIPS Piła.

Na ponad dwa miesiące przed biegiem na liście startowej pilskiej imprezy jest już prawie 2300 zgłoszonych osób, a limit uczestników organizatorzy ustanowili na 3500 osób. Jeszcze tylko do 17 lipca przy rejestracji obowiązuje niższa opłata startowa.

Bieg odbywa się zawsze w pierwszą niedzielę września i ten termin gwarantuje jego uczestnikom doskonałe przetarcie przed wrześniowymi maratonami w Berlinie oraz Warszawie. Jednym z kilku powodów, dla których zawodnicy tak chętnie i często przyjeżdżają co roku do Piły, jest trasa tego półmaratonu. Organizatorzy wytyczyli płaską i bardzo szybką trasę, która pozwala osiągać dobre wyniki oraz poprawiać rekordy życiowe. Trasa biegu posiada atest IAAF, AIMS oraz PZLA, a impreza odbędzie się m.in. w randze Mistrzostw Polski w Półmaratonie oraz Mistrzostw Wojska Polskiego.

Od 2013 roku Polskie Stowarzyszenie Biegów przyznaje medal za ukończenie Korony Polskich Półmaratonów. Półmaraton PHILPS Piła jest jednym z jedenastu biegów, które mają do dyspozycji biegacze zainteresowani zdobyciem wyróżnienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Mimo braku takich możliwości technicznych jak dziś, osiągała świetne rezultaty. Brawo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

trochę świata zwiedziła :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pamiętam p. Wandę jak jeszcze biegała. Biegała wtedy, zanim to stało się modne. Jedyna do tej pory polka, która była mistrzynią świata.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.