Facebook Google+ Twitter

Wandal oszpecił Tuwima!

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2008-09-11 08:16

Nieznany sprawca oszpecił najsłynniejszą bodaj łódzką rzeźbę - Ławeczkę Tuwima - na ulicy Piotrkowskiej, nieopodal urzędu miasta. Wandal wydrapał jakimś ostrym narzędziem - a potem poprawił farbą - okulary na twarzy poety. Łodzianie są zbulwersowani.

Tuwim / Fot. Ekspres Ilustrowany- Łapy by takiemu poprzetrącać! - oburza się pani w średnim wieku, przechodząca obok Ławeczki.

Marcel Szytenchelm, pomysłodawca i autor projektu, załamuje ręce.

- Zupełnie nie rozumiem intencji tego kogoś - mówi twórca Galerii Wielkich Łodzian. - Po co to zrobił? Ławeczka to przecież miejsce, gdzie łodzianie i turyści odwiedzający nasze miasto robią sobie na pamiątkę zdjęcia, pocierają nos poety "na szczęście"... Jest mi bardzo przykro. Oczywiście razem z Wojciechem Gryniewiczem, wykonawcą rzeźby, zrobimy wszystko, by jak najszybciej przywrócić jej pierwotny wygląd.

Marcel Szytenchelm o akcie wandalizmu powiadomił wczoraj łódzkich policjantów.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie, a funkcjonariusze podejmą stosowne czynności - mówi podinsp. Mirosław Micor, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi. - Przejrzymy taśmy z monitoringu. Być może zarejestrowały sprawcę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

poprostu młody artysta miał inną wizję... i zdewastował co nieco a może tego nie zauważył? bo w jego oczach tak jest lepiej...;-)

ale wcześniej powinien to uzgodnić z kimś.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.09.2008 14:11

Kretyn i tyle, aż się prosi o glanoterapię

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z tego co wiem to jest monitoring miejski, i pewnie kamery patrzyły na coś innego a wandal zrobił to w 2 sekundy ze kamery tego nie uchwyciły

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Pomniki zawsze były i są łatwym łupem dla wandala lub złodzieja. Tylko, że złodzieja można jeszcze jakoś zrozumieć, bo kieruje nim chęć zysku. W spiżowej konstrukcji metal zawsze jest wartościowy, więc kusi amatora szybkiego zarobku. Ale co można powiedzieć o kimś, kto dla hecy oszpeca to, co innych cieszyło pięknem albo wzruszało wartością symbolu? Może chodzi tu tylko o rozgłos lub szpan młodzieńczy, a może o coś więcej? Pytań jest wiele, ale czyn już dokonany, więc tylko pozostaje winowajcę schwytać i przykładnie ukarać. Niech przestrogą będzie to dla innych!
Lecz przyznam, że ja w takie przestrogi nie wierzę, bo młodość jest głucha na przestrogi. Dla niej świat zastany jest czymś nowym, więc obcym i trzeba wielkiego wysiłku wychowawczego, aby to zmienić. Rola to rodziny, szkoły, kościoła. Bo tylko wtedy, gdy w młodym umyśle uda się zaszczepić szacunek dla ludzkiej pracy i jej wytworów, szacunek dla historii i tradycji własnego kraju, oraz szacunek dla samego siebie, problem zniknie na wieki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.