Facebook Google+ Twitter

Wandale wygrali z Bessonem

Luc Besson wstrzymał zdjęcia do filmu pod tytułem "From Paris with Love" (z Johnem Travolta w roli głównej). Przyczyną decyzji jest podpalenie, przez nieznanych sprawców, 10 aut należących do ekipy filmowej. Dobra wiadomość jest jednak taka, że Francuz nie zrezygnował z realizacji projektu. Chce jednak zmienić miejsce kręcenia obrazu.

Luc Besson / Fot. ITAR-TASS/ Natalya KolesnikovaDecyzja taka została podjęta po tym jak spłonęło 10 samochodów przeznaczonych do udziału w scenach kaskaderskich. Nie wiadomo kto jest sprawcą podpalenia, choć nieoficjalnie mówi się o miejscowych bandach emigrantów, zbyt łagodnie nazywanych przez francuskie media "młodzieżą" ("les jeunes”).

Ze strachu przed zamieszkami, we Francji nazywanie tych band po imieniu jest powszechnie niestosowane. Młodzież, o której się mówi to bojówki muzułmańsko-emigranckie, kontrolujące niektóre miasta i dzielnice większych miast.

Wraz z „zawieszeniem” produkcji i kręcenia filmu w miejscowości Montfermeil pod Paryżem, tymczasową pracę straciło około stu mieszkańców tego miasta, zatrudnionych na czas realizacji. Besson (reżyser m.in. "Nikity", "Wielkiego błękitu" czy "Piątego elementu" ogłosił, że jest mu niezmiernie przykro z powodu tego incydentu.

Nieoficjalnie mówi się, że akt podpalenia był protestem młodych przeciwko samemu reżyserowi. Nie pomogło nawet osobiste zaangażowanie Bessona w rozwiązywanie problemów rasowych w "gorących" dzielnicach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wrodzona ciekawość zawiodła mnie do dzielnic Paryża położonych pomiędzy małą a dużą obwodnicą i szczerze mówiąc nie dziwie się Francuzom, że się boją. Mogę im tylko współczuć problemu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ta sama "młodzież" w 2005 roku, przez 21 nocy rozruchów spaliła ponad 9000 samochodów na terenie całej Francji!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.10.2008 18:25

"młodzież" sama sobie i swojej miejscowości szkodzi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.