Facebook Google+ Twitter

Wandale zniszczyli pomnik upamiętniający żołnierzy rosyjskich. Za Katyń i Smoleńsk?

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-04-26 13:38

Przyjaźń między narodami, zwłaszcza między Polską a Rosją, jeszcze długo pozostanie w sferze marzeń. Co na ten temat sądzi polska społeczność można usłyszeć w rozmowach, na forach portali lub nawet zobaczyć na murach.

YouTube / Fot. screenGazeta.pl informuje o zdewastowanych pomnikach upamiętniających żołnierzy rosyjskich znajdujących się w Oleśnicy i w Poznaniu.

Na tablicy w poznańskiej Cytadeli nieznani sprawcy namalowali symbole sierpa i młota oraz swastyki oraz słowo "Katyń". Znajduje się ona na terenie cmentarza żołnierzy radzieckich. Zarząd Zieleni Miejskiej, który jest administratorem cmentarza zajmie się usunięciem śladów wandalizmu.

W Oleśnicy na pomniku Polsko-Rosyjskiego Braterstwa Broni pojawił się napis "Za Kaczyńskiego - Śmierć Ruskim", a głowa żołnierza rosyjskiego zyskała nowe przykrycie - śmietnik.

Policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie.

Za zniszczenie mienia może grozić sprawcom kara od 3 do 5 lat więzienia.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

zwykły obywatel
  • zwykły obywatel
  • 10.04.2011 01:11

Interesujące jest z perspektywy skandalu z tablicą w Smoleńsku skonfrontować wypowiedzi niektórych osób sprzed prawie roku. Ciekawe czy im teraz głupio, a może jeszcze ostrzej (lub w tonie swych poprzednich wypowiedzi) skrytykują postępowanie władz rosyjskich ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja uważam, że to godne pochwały działanie. Serio. Zwrócę Państwa uwagę na to, że nie jest to pomnik żołnierzy - te są na cmentarzu zaraz obok i o ile zauważyłem nic z nimi się nie stało - ale rozkaz J. Stalina. Skandalem jest to, że ten "pomnik" tam w ogóle wisi. To tak jakby wisiał we Lwowie rozkaz Hitlera nagradzający dzielne jednostki Wehrmachtu za zdobycie tego miasta z rąk komunistów. Działanie jak najbardziej zbożne (odbijanie jakiegokolwiek miejsca z rąk komunistów czy nazistów) ale ze względu na osobę upamiętnioną przez taką formę uhonorowania jej rozkazu - powinno zostać zlikwidowane.
Widać ktoś się za to zabrał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Można to skwitować krótko... TAKA KULTURA. Ale skąd ona się bierze? Z pewnością z braku szacunku do historii, a ten brak... z wychowania. Kto tak źle wychowuje? Brak jednoznacznej odpowiedzi. Odpowiedź: "takie czasy", nie jest dobrą odpowiedzią. :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tegpo rodzaju wandalizm jest efektem "wychowawczym" działalności skrajnych nacjonalistów, szermujących popłuczynami po pseudo-patriotyźmie; podatne są na nią osoby o ograniczonych umysłach i nieograniczonej głupocie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż się dziwić? Wandalizm jest bezkarny. Media mają duży wpływ. Ale przecież dziś szacunek, etyka są passe, a szokowanie, zaskakiwanie na topie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Antoni mam podobne zdanie na ten temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.04.2010 18:10

Cóż....Wandalizm nie jest nam obcy, ale zadajmy sobie pytanie, jaki wpływ na takie zachowanie młodzieży mają media???????

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zwykli durnie i harcownicy.Wstyd za nich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Ewo, brak słów.....trzeba piętnować takie karygodne zachowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.