Facebook Google+ Twitter

Wandalizm w Second Life coraz popularniejszy

Coraz liczniej powstają różne organizacje i gangi, które mają na celu niszczenie ważnych imprez w wirtualnym świecie Second Life. Czy wandalizm przechodzi w cyfrowy świat? Czy Second Life jest najlepszym miejscem na odreagowanie emocji? Jak temu zaradzić?

Logo DSL. / Fot. nasapsaceSecond Life to trójwymiarowy wirtualny świat tworzony przez użytkowników (awatary). W tym świecie można rozwijać nowe znajomości, podróżować, chodzić na imprezy, spotykać się z przyjaciółmi z realnego świata (reala), chodzić na konferencje na różne tematy, pomodlić się z własnym guru, zmienić się w
tygrysa, bohatera z filmów, a nawet uprawiać wirtualny seks. Od ponad 2 lat zaczęły powstawać wirtualne miasta tworzone na wzór z tych realnych. Pierwszym wirtualnym miastem był Amsterdam, po nim zbudowano Kraków.

Supremum Group, krakowska firma zajmująca się projektowaniem w internecie, już prawie półtora roku temu zainteresowała się reklamowaniem swojej firmy w świecie Second Life. Ta działalność ma na celu stworzenie wirtualnych polskich miast w wirtualnym świecie, które bardzo dobrze będą się reklamować w internecie, dzięki temu zagraniczni turyści bez problemu po paru kliknięciach myszką znajdą się na krakowskim rynku, usłyszą hejnał, zwiedzą polskie miasta, pójdą na koncert, który równocześnie jest grany w realnym świecie. Supremum Group wykupiło ponad 60 wysp w Second Life, na których mają zamiar postawić 8 największych polskich miast. Projekt nazywa się Second Poland (Druga Polska) i ma obejmować Kraków, Poznań, Wrocław (te miasta już istnieją) Katowice, Łódź, Warszawę, Gdańsk, Zakopane. Niestety cały projekt miał być skończony do końca 2007 roku, ale nadal dostępne są tylko trzy miasta.

Second Poland stworzyło tzw. SWAT, który ma na celu przestrzegania prawa zwykłych użytkowników w Second Poland. Niestety SWAT zaniedbuje coraz częściej swoje obowiązki. Na początku stworzenia SWAT
po 5 awatarów było na służbie pilnowania porządku publicznego, później coraz mniej, aż doszło do nie słychanej tragedii. Jeden z byłych pracowników Second Poland zaczął burzyć wirtualny Wrocław i swoją destrukcyjną działalność zrealizował w 80 proc. To z kolei oprowadziło do jeszcze większego wandalizmu, zbuntowani mieszkańcy Second Poland zebrali się i zaczęli wszystko demolować. Powstały różne tajne organizacje i gangi, które demolują, przeszkadzają, psują zabawę.

Manifestacja Legalize. / Fot. nasapsaceNajpopularniejsza organizacja nazywa się DSL Demolka in Second Life, a powstała na skutek braku demokracji. DSL żądało od Second Poland demokratycznych wyborów tak jak jest w realnym świecie, w przeciwnym razie zapowiedziało zdemolowanie najważniejszychimprezy w Second Poland. W dniu 11 listopada, w Second Poland został przygotowany bal z okazji Święta Niepodległości. W wirtualnym świecie, tego dnia członkowie DSL wjechali przez Poznański Rynek ponad pięcioma czołgami i zaczęli rozjeżdżać świętujące Dzień Niepodległości awatary. DSL popsuło całą imprezę, a 6 dni później członkowie DSL spotkali się na rynku w Krakowie i zaczęli manifestację pod hasłem "Legalize", spacerując przez rynek przebrani za listki marihuany zaczęli domagać się jej zalegalizowania. Z kolei 15 listopada Sprzątanie po ataku. / Fot. nasapsaceDSL zburzyło całą Wyspę Startową w Second Poland, na której znajdowały się podstawowe informacje dotyczące budowania i poruszania się w grze.

Zobacz filmy:
1. Wojna domowa w Second Poland
DSL Akcja nr 1- Parada Wojska z okazji 11 listopada

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.