Facebook Google+ Twitter

Warcholstwo

Warchoły - myślimy o konfrontujących się z korporacjami i bankami związkach zawodowych i ruchach obywatelskich. Czy kapitalizm to system o czystych rękach, ponieważ jest lepszy od komunizmu?

Kontrast historyczny buduje w naszej świadomości etos i magię gospodarki sterowanej przez właścicieli wielkich koncernów. Czujność usypiają dotacje z UE, miliardy euro przesyłane przez emigrantów oraz patronat medialnie apoteozowanych ekonomistów.

Być może nam kapitalizm nie wyrządził jeszcze krzywdy. Obywatele Hellady i Islandii musieli się zmierzyć z realnym oszustwem finansjery, której ofiarą padło ich bankrutujące państwo.

"Mogą nas terroryzować, ale te środki nie przejdą", "Jesteśmy ludźmi, nie liczbami" - takie transparenty trzymali uczestnicy demonstracji Powszechnej Konfederacji Pracujących Grecji (JSEE) oraz federacji Adedy. "Europa musi się zmienić albo upadnie", "Precz z programem stabilizacyjnym, trzeba go obalić" - skandowało około 2 tys. zebranych naprzeciwko siedziby JSEE.
Media natychmiast ripostowały wizją nieodpowiedzialnego społeczeństwa, które chce żyć ponad stan. Ale to nie my jesteśmy winni.

Traktowana ogniem krytyki stabilizacja zataja absurdalny proceder: państwa dofinansowują banki, po to żeby się u nich zadłużyć i w rezultacie przełożyć na obywateli odpowiedzialność za spłatę tego zadłużenia. Kulisy ekonomicznej manipulacji odsłania bankowiec, Krzysztof Rybiński:

"Szefowie największych międzynarodowych instytucji finansowych nie dość, że wypłacają sobie wielomilionowe bonusy, to jeszcze angażują pieniądze innych w ryzykowną działalność spekulacyjną, która nic nie wnosi do perspektyw rozwoju danego kraju. Co innego, gdyby środki o podobnej skali zaangażować w nowe technologie, ochronę klimatu itd. Tymczasem banki grają w ruletkę: czarne - bank wygrywa, czerwone - podatnik płaci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Jest okazja, może by tak wybory najbliższe zbojkotować ? po co później narzekać że ten taki a tamten owaki,
jak frekwencja spadnie poniżej wymaganego minimum to się wreszcie ktoś obudzi w politycznym światku,jak na razie to gra słów i gestów decyduje kto kim w tym państwie będzie rządził czy elektryk po kursie czy przypadkowy polityk z grubym portfelem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawda!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A dla Pana Marcina wielkie 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Masz poseł oficjalnie stwierdził ,że nic!Warcholstwo jest ,było i będzie;)Dlaczego nie chcą JOW?Dlaczego nie chcą demokracji?
Sektor prywatny niech kradnie ile wlezie ,.....mniej zostanie dla nich;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lesławie co nasi posłowie i senatorowie wiedzą o problemach mieszkańców?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Doskonały materiał!!! Nasi "wybrańcy" wymyślili już sposób na poprawę sytuacji finansowej państwa - planują sięgnąć do kieszeni emerytów. Mechanizm tego działania opisuję w artykule "Rozbój na emerytach".
Niemniej chwalebne warcholstwo obserwujemy pod przykrywką prywatyzacji. Rodzime firmy borykające się z trudnościami finansowymi, konkurencją, czy słabym popytem, oddawane są praktycznie za bezcen w ręce biznesmenów, którzy w krótkim czasie doprowadzają do bankructwa przejętą firmę i dziwnym zbiegiem okoliczności stają się nagle udziałowcami koncernu zagranicznego oferującego usługi bądź produkt upadłego właśnie zakładu. Jako manager sprywatyzowanej ale słabej firmy zarabiał bowiem skromną 10 tysięczną pensję, zaś jako udziałowiec koncernu i w dodatku dystrybutor produktu na nasz rynek może liczyć na 10 razy więcej, a że przy okazji przekrętu parę tysięcy ludzi poszło na bruk... Kogo to obchodzi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Celne uwagi, podoba mi się materiał. Tematyka bardzo mi bliska. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie tylko społeczny protest ale i skuteczne działanie aparatu państwowego i naszych wybrańców czytaj posłów i senatorów,którzy wolą prowadzić swoje często niezbyt czyste gierki niż zając się problemami społecznymi.Do kolejnych skandali dołączył brak wypłat dla pracowników szpitala , dotąd tylko sektor prywatny oszukiwał pracowników.A więc kto w tym kraju nie jest oszustem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.