Facebook Google+ Twitter

Warmia i Mazury: Pierwszy przypadek świńskiej grypy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-03 22:22

Wirusa A/H1N1 zdiagnozowano u mieszkanki Olsztyna, która wróciła z wczasów w Hiszpanii.

45-letnia pacjentka ze zdiagnozowaną grypą leży w szpitalu miejskim w Elblągu - potwierdził lekarz dyżurny tej placówki. Badania pobranych próbek, które przeprowadzono w Państwowym Instytucie Higieny wykazały, że kobieta jest zakażona wirusem A/H1N1. Obecnie przebywa na oddziale zakaźnym. Bliższe informacje o stanie pacjentki mają być podane we wtorek rano.

Szpital miejski w Elblągu jest przygotowany do przyjmowania chorych z groźnym wirusem. Jeden z pierwszych w Polsce przypadków podejrzeń tzw. świńskiej grypy trafił właśnie do tej placówki. Dyrektor ds. lecznictwa elbląskiego szpitala Lech Cylkowski zapewnia, że obowiązują tam pewne procedury, których wszyscy przestrzegają. Podkreślił, że wszystkie dotychczasowe tamtejsze przypadki zachorowań na wirusa A/H1N1 miały bardzo łagodny przebieg i nie wywołały żadnych problemów. Szpital jest zaopatrzony w konieczne leki antywirusowe, a o wypisaniu chorego do domu zawsze decyduje lekarz. Zwykle następuje to w trzeciej lub czwartej dobie pobytu w szpitalu.

To już 90. przypadek tej choroby w Polsce. Na Warmii i Mazurach są dwa oddziały przygotowane do izolacji i opieki osób z wirusem grypy A/ H1N1- jeden w Elblągu, drugi w Giżycku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.