Facebook Google+ Twitter

Warmia i Mazury: W nocy padł tegoroczny rekord mrozu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-06 09:01

Termometry na stacji meteo w Mikołajkach wskazywały - 23 stopnie, choć wielu mieszkańców twierdziło, że ich termometry pokazywały większy mróz.

- 22 stopnie są w tej chwili w Iławie, Działdowie i Nidzicy. Problemy miało wielu kierowców, którzy rano próbowali uruchomić swoje samochody. Dziś jest lepiej z miejskimi autobusami. Dyspozytor olsztyńskiego MPK poinformował, że wszystkie wyjechały z bazy. Również autobusy PKS-u odjeżdżające z olsztyńskiego dworca jeżdżą planowo. Kłopoty są jedynie na trasie Nowa Wieś-Przykop. Tam autobus nie odpalił.

Problemy z oczyszczeniem jezdni wciąż mają drogowcy. Nie mogą posypywać dróg solą, bo przy tak niskiej temperaturze sól się nie roztapia i jest nieskuteczna. Poza tym śnieg jest mocno zmrożony i wielu miejscach pługi nie dają rady go zgarnąć. Taki zmrożony śnieg może leżeć miejscami na głównych trasach w regionie.

Jak poinformował dyżurny z olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ślisko jest na drodze nr 16 z Mrągowa do Ełku, na trasie 51 Olsztyn-Bezledy, na drodze 57 Bartoszyce-Dźwierzuty, 58 Jedwabno-Ruciane-Nida i na trasie 59 Mrągowo-Rozogi. Podobnie jest też na drodze 63 Węgorzewo-Giżycko-Orzysz-Pisz i na drodze 65 Gołdap-Olecko-Ełk. Bardzo ślisko jest nadal na mniej uczęszczanych trasach. W większości pokryte są one ubitym śniegiem.

W ciągu dnia prószący śnieg może przeszkadzać kierowcom na północy województwa, gdzie będą przeważać chmury. W pozostałej części regionu ma być pogodnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.