Facebook Google+ Twitter

Warmińsko-Mazurskie: Dzieci pozostawione bez opieki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-02 11:09

Rodzicom trójki małych dzieci pozostawionych bez opieki w jednym z domów w podpasłęckiej miejscowości, grozi 5 lat więzienia.

W mieszkaniu przebywał jedynie znajomy rodziny znajdujący się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało w wydychanym przez niego powietrzu ponad 3 promile alkoholu.

Policję powiadomił pracownik socjalny z gminy Młynary woj. warmińsko-mazurskie. Kiedy funkcjonariusze pojechali na interwencję na miejscu zastali wyziębione dzieci: dwóch chłopców w wieku 18 miesięcy i 5 lat oraz 3-letnią dziewczynkę. Dzieci były niekompletnie ubrane i głodne. W domu panował bałagan i było brudno. Dzieci zostały zabrane do szpitala.

Policjanci przeszukali posesję i teren przyległy do gospodarstwa. Rodziców jednak nie znaleźli. Przesłuchali pracownika socjalnego i 56-letniego mężczyznę, który był w domu. Wstępne ustalenia wskazują, że 25-letnia matka zostawiła dzieci i wyjechała z mężczyzną, który pracował w gospodarstwie. Za nią wyruszył 48-letni konkubent, który zostawił dzieci z pijanym kolegą.

Niewykluczone, że rodzice usłyszą zarzuty narażenia zdrowia i życia dzieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.