Facebook Google+ Twitter

Warmińsko-Mazurskie: Wojskowe ćwiczenia taktyczne ''Prisztina 10''

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-27 11:04

Mieszkańcy Orzysza będą dziś i jutro świadkami wojskowych ćwiczeń taktycznych ''Prisztina 10'', które są ostatnim etapem przygotowania polskich żołnierzy do 22. zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Kosowie. Do Prisztiny pojedzie 9. Brygada Kawalerii Pancernej z Braniewa.

Ćwiczenia odbywają się w centrum Orzysza i włączono do nich władze miasta oraz inne służby - policję i straż pożarną - wyjaśnia mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy elbląskiej dywizji.

Dzięki uprzejmości władz miasta, żołnierze będą mięli szansę przećwiczyć sytuacje, jakie spotkać mogą ich w Kosowie. Przeprowadzą ewakuację urzędników miejskich poza teren "pola walki" a także rozwiną punkt medyczny.

Ćwiczenia taktyczne są oceniane, bo jednostka musi otrzymać przed wyjazdem konieczny certyfikat. Czeka to niebawem także żołnierzy z 15. Brygady Zmechanizowanej z Giżycka, którzy wybierają się do Afganistanu.

Większość z nich szkoliła się w ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii wspólnie z angielskimi kolegami w ćwiczeniach Druids Dance. Prawie wszyscy żołnierze, którzy brali udział w tamtym szkoleniu, stanowią skład odwodu zmiany kontyngentu.

Jesienią do Afganistanu pojedzie kolejna zmiana. Będzie to prawdopodobnie 13. Elbląski Pułk Przeciwlotniczy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.