Facebook Google+ Twitter

Warsaw Forfiters programują najlepiej

Ekipa programistów z Warszawy górą na otwartych Mistrzostwach Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym.

Bez dostępu do internetu i z tylko jednym komputerem do dyspozycji na zespół, 85 drużyn z całej Polski rywalizowało w piątek i sobotę w Poznaniu w ramach Mistrzostw Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym. Zawody wygrała ekipa z Warszawy - Warsaw Forfiters.

Mistrzostwa w Programowaniu Zespołowym to spotkanie miłośników i praktyków kodowania, którzy w środowisku ograniczonego dostępu do zasobów rozwiązują zadania programistyczne. Do dyspozycji mają kartki papieru, coś do pisania oraz jeden komputer. Nie mogę korzystać z internetu. Muszą polegać wyłącznie na własnej wiedzy oraz współpracy w grupie.

Do zawodów zgłosiło się 85 trzyosobowych zespołów z całej Polski. Dominowały drużyny złożone ze studentów wydziałów informatycznych i matematycznych, ale wygrali praktycy. Warsaw Forfiters to trzech programistów z Warszawy: Tomasz Kulczyński z firmy Google, Jakub Pachocki z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Pior Niedźwiedź z CodiLime. To oni najlepiej i najszybciej rozwiązali zadania konkursowe.

Dla zwycięzców organizatorzy przygotowali nagrody: profesjonalne notebooki i monitory. Głównym sponsorem imprezy była firma kuzniewski.pl z Poznania.

Więcej o zawodach, w tym szczegółowe wyniki, na stronie mistrzostw.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.