Facebook Google+ Twitter

War-saw gra "Show Must Go On" Queen

Warszawska grupa thrashmetalowa War-saw nagrała cover jednego z największych przebojów zespołu Queen. Można już obejrzeć teledysk do tego utworu.

 / Fot. materiały prasoweWydana dziś ep-ka "Blood Honour Vendetta" to pierwsze wydawnictwo War-Saw z Łukaszem Podgórskim na wokalu, który zastąpił w 2013 roku Pawła "Taza" Kowalskiego. Wtedy z zespołem rozstali się także gitarzysta: Jacek Szadkowski i perkusista Michał Pasternak. Ich miejsca zajęli odpowiednio Łukasz Borawski i Dariusz Karpiński.

Materiał na EP-kę został zarejestrowany w "JNS Studio". Produkcją zajął się Paweł "Janos" Grabowski, który współpracował z kapelą przy nagrywaniu wydanego w 2014 roku albumu War-saw "Nuclear Nightmare". Mastering został wykonany w "Hertz Studio".

Na ep-ce znalazł się cover „Show Must Go On” z repertuaru grupy Queen. Gitarzysta Łukasz Borawski: "Kiedy postanowiliśmy, że na ep-ce "Blood Honour Vendetta" znajdzie się cover "Show Must Go On" grupy Queen, musiałem jakoś skontaktować się z autorem tego utworu. Postanowiłem poszukać w Internecie jakiegoś kontaktu do Braina Maya i po długich poszukiwaniach udało mi się. Napisałem maila do niego z zapytaniem, czy

miałby coś przeciwko, żebyśmy nagrali cover jego utworu po wcześniejszym przesłaniu mu naszych utworów. Po około 2-3 tygodniach dostałem maila zwrotnego od Mistrza. Dowiedzieliśmy się, że nasza muzyka spodobała mu się i zezwolił na nagranie "Show must go on". Poprosił tylko, żebyśmy wysłali mu gotowy utwór, bo jest bardzo ciekawy naszego wykonania". W nagraniu nowej wersji przeboju Queen, wzięli gościnny udział: Wojtek Hoffmann (Turbo), Łukasz Drapała (Chemia), Piotr Sikora (Exlibris), Justyna Panfilewicz oraz Sebastian Pańczyk (ex-Leash Eye).

War-Saw powstał w lutym 2008 roku w Warszawie. Założycielami zespołu byli: wokalista Paweł "Taz" Kowalski i gitarzysta Marek "Agnostic" Molenda. Od momentu założenia kapeli było jasne, że muzycy są zainteresowani graniem szybkiego, technicznego i selektywnie brzmiącego thrash metalu. W przeciągu kilku lat zespół sporo koncertował, nagrał dwie dobrze przyjęte Ep-ki,

Na początku 2013 roku War-Saw w składzie: Paweł Kowalski - wokal, Marek Molenda - gitara, Jacek Szadkowski - gitara, Michał Pasternak - perkusja i Kamil Podgórski - bas własnym nakładem wydał debiutancki album "Nuclear Nightmare". Płyta została nagrana w Progresja Studio pod okiem Pawła Grabowskiego, mastering dokonano w Hertz Studio, okładkę zaprojektował Michał Xaay Loranc. Z okazji promocji płyty został zrealizowany pierwszy teledysk zespołu do tytułowego utworu "Nuclear Nightmare". Jest on dostępny m.in. na YouTube.

Album został doskonale przyjęty, zarówno przez fanów, jak i krytyków muzycznych. W czerwcu 2013 roku zespół wygrał internetowe eliminacje i wystąpił na prestiżowym festiwalu Metalfest w Jaworznie. Po tym występie i kolejnych zmianach w składzie (stabilnym i aktualnym po dziś dzień) zespół sporo koncertował m.in. występując na 30-leciu Destruction w Oberhausen czy na festiwalu Warszawa Brzmi Ciężko. W listopadzie 2014 roku gitarzysta Łukasz Borawski podpisał umowę endorserską z amerykańską firmą Dean Guitars, stając się pierwszym w Polsce endorserem tej marki. W grudniu 2014 zespół ponownie wystąpił w Oberhausen supportując Rotting Christ.Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Queen Warsaw


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.