Facebook Google+ Twitter

Warsaw Model United Nations Symulowane obrady ONZ po raz kolejny

W dniach 17-19 października br. już po raz siódmy w stolicy odbędzie się symulowana sesja ONZ dla młodzieży z całego świata. Organizatorem konferencji są uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Warszawie.

Warsaw Model United Nations (WawMUN) to konferencja, w której uczestniczyć będzie ponad 300 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całego świata.
Na konferencję przyjadą delegaci z Norwegii, Stanów Zjednoczonych, Turcji, Bułgarii, Francji, Afganistanu, Nigerii i wielu innych, co nadaje naszemu wydarzeniu globalny zasięg.

Na czym polegają obrady?
Delegaci reprezentują różne kraje, przydzielone im przez organizatorów. Muszą sumiennie przygotować się w zakresie omawianego tematu, by godnie reprezentować stanowisko „swojego” kraju w procesie tworzenia rezolucji. Przez trzy dni delegaci zrzeszeni w komisjach będą dyskutować, wspólnie poszukując rozwiązań problemów wielkiej wagi.

W tym roku tematem przewodnim konferencji jest Challenges in Asia (czyli „Wyzwania w Azji”). Obrady odbywać się będą w budynku Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej przy ul. Wiejskiej w Warszawie.

Zainteresowanie konferencją jest zaskakująco duże, nawet dla organizatorów, ponieważ rejestracja została zamknięta jeszcze w sierpniu, z uwagi na wyczerpanie liczby wolnych miejsc.

W WawMUNie chodzi przede wszystkim o rozwijanie swoich umiejętności dyskusji, przełamywanie barier komunikacyjnych, tworzenie nowych rozwiązań i poznawanie ludzi z różnych krajów świata. Chcemy, by każdy mógł chociaż przez chwilę poczuć się jak dyplomata, decydujący o sprawach na skalę światową.

Warszawska edycja obrad ONZ odbywa się pod patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. Dzięki uprzejmości Marszałka Sejmu RP, Ewy Kopacz, obrady WawMUNu już kolejny rok odbywają się w ławach poselskich. Ceremonia otwarcia nastąpi 17 października w komnatach Zamku Królewskiego.

Program Konferencji

czwartek, 17.10.2013
10:00-13:00 - Ceremonia Otwarcia (Sala Balowa - Zamek Królewski)
15:00-19:00 - Obrady w sejmowych salach komisyjnych

piątek, 18.10.2013
10:00-18:00 - Obrady w sejmowych salach komisyjnych

sobota, 19.10.2013
10:00-13:00 - Obrady symulowanego Zgromadzenia Ogólnego ONZ w sali plenarnej Sejmu
14:30 - Uroczyste zakończenie konferencji w auli II LO im. Stefana Batorego w Warszawie ul. Myśliwiecka 6.


Dodatkowe informacje:
Marcel Mróz
Undersecretary General
Public Affairs WawMun 2013
Tel: 601 443 430, email: marcel.mroz@wawmun.batory.edu.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.