Facebook Google+ Twitter

Warszawa. 14 lipca na placu Kasztelańskim zagości Brazylia

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-07-13 12:49

W najbliższą środę w godzinach 16.00 - 19.30 na Bemowie poczujesz się jak na wakacjach w Brazylii. Tym bardziej, że aura sprzyja.

 / Fot. MACTENa pl. Kasztelańskim (uroczy skwer pomiędzy Halą Wola a bemowskim ratuszem) będzie można: popatrzyć na bajecznie kolorowe tancerki samby, przygotować sobie karnawałowy strój, wziąć udział w warsztatach capoeiry, nauczyć się kilku najważniejszych portugalskich i hiszpańskich słówek (i to od pełnokrwistej Brazylijki!), wygrać rozliczne nagrody (np. pareo w plażowych kolorach) a także wziąć udział w warsztatach kulinarnych.

Bo jak Brazylia to wiadomo - kawa. O tym jaką drogę przechodzi ziarno kawy zanim z plantacji trafi do naszej filiżanki i właściwie jak ta filiżanka ma wyglądać opowie Kasia Kochańska z Herba-Thei. W familijnych zmaganiach - również pod czujnym okiem Kasi, zawodnicy będą zwijać na kilka sposobów tortillę z kolorowym nadzieniem i co ważniejsze - degustować. Specjalnie dla dzieciaków organizatorzy przygotowują już od tygodnia pełną słodkości pinatę. Koło godziny 19.00 nastąp jej uroczyste rozbicie a tuż potem tancerki poprowadzą korowód krokami samby, axe i bahia przez cały skwer. A jeśli fantazja dopisze to i przez całą Dzielnicę! Po prostu trzeba tam być!

Organizatorem cyklu imprez "Goście na Kasztelanie" jest Urząd Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy. Poza poznawaniem uroków Brazylii czeka nas jeszcze spotkanie z kulturą Hiszpanii (11.08), Węgier (08.09) i Irlandii (29.09). Na wszystkie imprezy wstęp wolny.

Dojazd na pl. Kasztelański:

Tramwaj, linie: 26, 10
Autobus, linie: 106, 112, 184, 190

Autor: Małgorzata Ciok, MACTE

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.