Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21359 miejsce

Warszawa 1935 - komputerowa podróż w czasie

W „Mieście Ruin” mogliśmy ujrzeć ogrom zniszczeń powstańczej Warszawy. Teraz technologia komputerowa przeniesie nas do stolicy z roku 1935, gdy zwano ją Paryżem Północy.

 / Fot. http://bi.gazeta.pl/im/1/8237/z8237631X,Kadr-z-filmu--Warszawa-1935-.jpgJak donosi Gazeta Stołeczna, od dwóch lat trwają już utrzymywane w ścisłej tajemnicy prace nad kolejną animacją poświeconą Warszawie ubiegłego stulecia. Jednak tym razem, zamiast widoku zgliszczy, ujrzymy tętniącą życiem metropolię.

Pracę nad wirtualnym miastem rozpoczęto od gromadzenia olbrzymiej kartoteki fotografii i filmów z epoki. Opierając się na zebranych materiałach, graficy przystąpili do opracowywania komputerowych modeli w technologii 3D. Wszelkie budynki, zgromadzeni obok nich ludzie, czy też automobile będzie można obejrzeć z każdej strony, do tego - z kilku różnych wysokości.

Zadbano też, by nawet najdrobniejsze detale odpowiadały stanowi rzeczowi z trzeciej dekady ubiegłego wieku. Przykładem może być umieszczenie na rogu ul. Widok i Marszałkowskiej słupa ogłoszeniowego, podobnego do tego, jaki można spotkać przed siedzibą studia Newborn przy ulicy Strzeleckiej na Pradze. Garderobę odwzorowano na podstawie ilustracji z ówczesnych magazynów, w tym „Kuryera Codziennego.” Miłośników motoryzacji zachwyci fakt, że z równą pieczołowitością zajęto się automobilami przemierzającymi ulice stolicy. Ponoć każdy model samochodu ma charakteryzować się oddzielnym odpowiadającym mu odgłosem pracy silnika.

Całość projektu będzie zamknięta w trzech częściach. Pierwsza, trwająca pięć minut, umożliwi spojrzenie z perspektywy pieszego, oraz z lotu ptaka, na ulicę Marszałkowską, od dzisiejszej Rotundy, do Ogrodu Saskiego. W drugiej przemierzymy odcinek od Ogrodu aż do Starówki. W trzeciej ujrzymy dzielnicę żydowską, przeistoczoną później w getto.

Cała produkcja przedstawiana będzie w odcinkach. Już wkrótce udostępniony będzie trailer. Zaś na jesieni będzie miała miejsce oryginalna wystawa - zwiedzający dzięki trójwymiarowym okularom będzie mógł podziwiać oddane w autentycznej skali kamienice oraz ulice.

Również na jesieni odbędzie się premiera pierwszej części filmu, zaś dwóch pozostałych możemy spodziewać się w przyszłym roku. Prowadzone są negocjacje, gdzie będą prezentowane na stałe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Mam nadzieję, że pojadą z filmem w Polskę albo inaczej udostępnią. Taka podróż w czasie, to wspaniała lekcja historii własnego kraju. Niedawno oglądałam zestaw filmów dokumentalnych Kadry Wrocławia. I cóż tego, że się tutaj urodziłam. Dopiero na filmie zobaczyłam, w jakich ruinach przyszło żyć powojennym mieszkańcom przesiedlonym na "ziemie odzyskane". Kamieniczki wokół ratusza na poziomie parteru, katedra wypalona w środku, góry cegieł , z których zresztą odbudowywano najpierw stolicę. Pomysłodawcom i realizatorom obu filmów o Warszawie serdecznie gratuluję i dziękuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taka wizja Warszawy jest bardzo ładna . Wtedy wydaje mi się stolica była o wiele ładniejsza . Bez supermarketów , bilbordów , szarych smutnych blokowisk .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.