Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2981 miejsce

Warszawa 1935. Ukazał się nietuzinkowy plan międzywojennej stolicy

Mapy z XX-lecia międzywojennego, zdjęcia lotnicze, a także mapy niemieckie z czasów okupacji zostały wykorzystane do stworzenia niezwykłej mapy Warszawy z 1935 r.

http://historytellers.pl/index.php?id_product=13&controller=product& / Fot. historytellers.pl"Poza siatką ulic, na mapie znajdują się fasady tych spośród najbardziej charakterystycznych budynków, które nie przetrwały do naszych czasów wraz z ich opisami, najpopularniejsze środki transportu, rozkłady jazdy, winiety czasopism oraz infografiki ze statystykami dotyczącymi ludności" - czytamy na stronie serwisu historytellers.pl.

Mapa ma 780 mm na 1100 mm i kosztuje 65 zł. Praca nad nią trwała więcej niż pół roku i jest rekonstrukcją stolicy z okresu międzywojnia. Umieszczono na niej najważniejsze informacje związane z Warszawą. To nie wszystko. "Na marginesach planu umieściliśmy rysunki fasad najważniejszych, w większości nieistniejących dziś obiektów wraz z dokładnymi opisami" powiedział TVN Warszawa Piotr Perzyna, twórca mapy.

Czytaj także: Odnalezione pod podłogą archiwum batalionu Parasol trafiło do Muzeum Powstania Warszawskiego


Topografię miasta odwzorowano na podstawie planów z lat 30. ubiegłego wieku, poprawiając błędy w nich zawarte. Duży wkład w powstanie planu miały mapy niemieckie z czasów okupacji, a także zdjęcia lotnicze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.