Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

35510 miejsce

Warszawa 2012 - spot na Euro za pół miliona zł. W internecie wrze [Wideo]

Urząd m.st. Warszawy opublikował dzisiaj na swoim kanale w serwisie YouTube filmik, który ma promować stolicę jako miasto-gospodarza Euro 2012. Wideo trwa 3 minuty i kosztowało 500 tys. złotych. Oglądający nie zostawili na nim suchej nitki.

 / Fot. screen youtube.comFabuła klipu jest prosta - za kobietą uprawiającą jogging podąża obcokrajowiec. "Swobodny, poranny bieg wkrótce przeradza się w wyścig z elementami parkour - widowiskowego poruszania się w przestrzeni miasta" - czytamy na kanale urzędu miasta m.st. Warszawy w serwisie YouTube.

W klipie pojawiają się m.in. takie miejsca jak: pl. Trzech Krzyży, Starówka, Centrum Nauki Kopernik, Pałac Kultury, Zamek Królewski, Stadion Narodowy, Łazienki Królewskie, pomnik Kopernika i ul. Nowy Świat. Zobaczymy w nim również biurowce - Metropolitan i Focus, a także hotele - Intercontinental i Hotel le Regina.



Do tej pory filmik zdobył prawie 900 negatywnych głosów, przy ok. 60 pozytywnych. Oto niektóre opinie internautów:

"Za długi, nudny, mdły i nie wyzwala we mnie żadnych emocji... zastanawiałem się kiedy skończą biec" - pisze użytkownik iipak.

"Na koniec jeszcze okazuje się, że W-wa to miasto spracowanych ludzi. Kibice mają przyjechać dla zabawy, nie w interesach. Gdzie w tym spocie jest zabawa? To jest spot dla krawaciarzy" - to zarzuty użytkownika xerpenta.

Czytaj więcej --->

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

niewarszawiak
  • niewarszawiak
  • 10.12.2011 18:08

Żenada i tyle lepiej by zrobili jak by wydali te pieniądze na kosmiczne wiaty przystankowe . Niedługo zdziwienie pozostanie na stałe na naszych twarzach. A KRYZYS TO I TWÓRCÓW NIE OMIJA

Komentarz został ukrytyrozwiń
warszawiak2222
  • warszawiak2222
  • 07.12.2011 23:06

scenarzysta Pan Maciej Pisarek powinien zmienić zawód tj m.Pisarek poszukiwany przez internautów

Komentarz został ukrytyrozwiń
Iv
  • Iv
  • 07.12.2011 22:01

Super film, odwalcie się dyletanci!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna
  • Anna
  • 07.12.2011 19:47

Ja pierdzielę... efekty jak w tajwańskim filmie akcji, mechaniczne skoki jak w grze komputerowej z 2003 r., facet z erekcją (naprawdę nie można było powtórzyć? Lepiej udawać, że tego nie ma, jak niektóre kobiety, które mają wąsa? co to ma niby symbolizować? i jeszcze to dziwaczne spojrzenie, które jej rzuca, niesmaczne to jest po prostu), kijowa muzyka bez konsekwencji, bo co i rusz jest inna i w dodatku nie wiadomo, jaki to gatunek, jakaś taka depresyjna, facet chce spojrzeć na zegarek, którego nie ma, facet jest nieprzystojny, oczywiście w europejskich barwach. Dziewczyna tylko się broni, ładna i jedyna z całego tego filmu nie razi. Koncepcja z przyklaskiwaniem dłoni (jak na początku, kiedy ta dziewczyna przybija pionę z tym kelnerem) byłaby normalniejsza i elegantsza.

Wstyd.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wojsik
  • wojsik
  • 07.12.2011 17:33

Ale gniot !!! i to za pół bańki [sic !]

Komentarz został ukrytyrozwiń
grzesiek
  • grzesiek
  • 07.12.2011 09:03

od 0-10 daje 5 i mogli by się trochę spocić a nie uśmiechają się gościa mina mnie denerwuje wafel taki:) zbyt mało naturalny ten bieg pomysł fajny tylko nie dopracowany

Komentarz został ukrytyrozwiń
thomsson
  • thomsson
  • 06.12.2011 20:18

Tps produkcja.. i miernota Palej reżyser. spoty co robił to w większości dno. Sam Palej bierze ze 30k pln za dzień zdjęciowy. i to ewidentnie przepłacone. nie jest warty tyle.
500tys nie jest jakąś przesadą ani kradzieżą. Spot też nie jest totalnie spier... produkcyjnie. Trochę pokombinowali, światło ok, widać Phantom HD, fajny helicam, etc.... Najgorsza jest jednak fabuła, główny aktor ze stojącą pałką w pierwszym ujęciu to już przegięcie. słabo wyszły na greenboxie te efekty specjalne, nienaturalnie biegają, zarzutów jest sporo ale to efekt fuszerki na planie, w dużym stopniu braku talentu Paleja. Ale to nie palej wymyślił i zaakceptował scenariusz. takiego scenariusza nic nie uratuje. Moim zdaniem to plagiat - i to nieudolny, dlatego 30tysi za scenariusz to jest kwota, która przede wszystkim budzi zastrzeżenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Łukasz Lenda
  • Łukasz Lenda
  • 06.12.2011 14:26

Nie gadajcie że 1000 zł. taki spot kosztuje - bo nie macie pojęcia ile sam montaż trwa takiego materiału. Oczywiście 500 tys. to olbrzymia przesada wg. mnie 10-krotnie za dużo ale 1000 zł. to 50-krotnie za mało. Jeżeli chcecie dobrze zarabiać to poświęćcie kilka lat na naukę obsługi profesjonalnej kamery, kilka lat na naukę Adobe Premiere i After Effects (lub innych), zbierzcie grupę ludzi, wynajmijcie aktorów, kupcie muzykę i wszystkim zapłaćcie z tego 1000 zł. (brutto) .

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 06.12.2011 08:49

Tak oglądam ten spot i zaczynam popierać oponentów. Oni powinni pobiec do Smoleńska, później na Wawel.
A na końcu spotkać się nie w przybytku klasy wyzyskiwaczy (jaki biurowiec ekskluzywny), tylko obok obrońców krzyża. Najlepiej spotkać się tam z Jarosławem Polskę zbaw !, który odwróci się do kamery ipowie :
Zdrajcy z Europy, nie będzie Niemiec pluł nam w twarz, ponownie przegramy, teraz w piłkę nożną, aby zostać wygranymi !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
au-ua
  • au-ua
  • 06.12.2011 08:25

Coś niesamowitego ! Ja takie spoty robię za darmo, społecznie a tu PÓŁ MILIONA !!!!

Ktoś jest chory na głowę w Urzędzie Miasta zatwierdzając taką umowę.

I faktycznie co on ma promować ? Może naturę? Ten gościu zachował się tak jak piesek biegający za suczką kiedy ona ma cieczkę.