Facebook Google+ Twitter

Warszawa: 2,5 tysiąca kierowców "na bani"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-24 15:36

Ponad 2 i pół tysiąca nietrzeźwych kierowców zatrzymali w tym roku stołeczni policjanci. W ciągu ostatnich trzech lat w Warszawie na podwójnym gazie jechało prawie 10 tysięcy kierujących.

Z badań przeprowadzonych przez władze miasta wynika, że co szósty kierowca przyznaje, że zdarzyło mu się prowadzić pod wpływem alkoholu.

Nietrzeźwy kierowca na drodze stanowi zagrożenie dla siebie i innych. Jak przypomina komisarz Paweł Piasecki z wydziału ruchu drogowego Komendy Stołecznej Policji, spożywanie alkoholu wieczorem wyklucza jazdę następnego dnia rano. Jego zdaniem alkohol pozostaje w organizmie przez 24 godziny.

W Warszawie ruszyła kampania promująca trzeźwość na drodze. Każdy kto chce przekonać się jak alkohol wpływa na zmysły kierowcy może skorzystać z jazdy w tzw. alkogoglach. Na specjalnych placach manewrowych pod okiem instruktora będzie można sprawdzić własne reakcje podkreśla Robert Lemański ze Stowarzyszenia "Trzeźwy Kierowca". Alkogogle pokazują w jaki sposób pijany kierowca reaguje na to co widzi i w jaki sposób zaburzenie widzenia powoduje nieodpowiednie reakcje.

Kierowcy w alkogoglach nie są wstanie prawidłowo wykonać żadnego manewru - mówi Robert Lemański.

Jazdy w alkogoglach będą organizowane w trzy weekendy: 28 sierpnia na ulicy Powstańców Śląskich 127, 12 września na ulicy Turmockiej 20, oraz 26 września na placu przy metrze Słodowiec.

Akcja jazdy w alkogoglach stowarzyszenia "Trzeźwy kierowca" odbywa się także w ośrodkach szkolenia kierowców. Takie testy przechodzą kandydaci na kierowców zawodowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.