Facebook Google+ Twitter

Warszawa. 29 września kolejna fala protestów związkowców

29 września 2010 roku, związki zawodowe w całej Unii Europejskiej, protestować będą przeciwko cięciom budżetowym planowanym przez rządy krajów członkowskich. Strajki odbędą się także w Polsce.

Już wczoraj przez stolicę przeszła pierwsza fala protestów. Zablokowana została ul. Chałubińskiego od Wspólnej do Hożej w stronę Żoliborza. Związkowcy z kolejowych związków zawodowych przed siedzibą resortu infrastruktury protestowali przeciwko ciężkiej sytuacji na polskiej kolei. Strajk trwał od rana do godzin popołudniowych.

Dziś w godz. 11-14 przez centrum Warszawy planowany jest przemarsz kolejnej, zorganizowanej przez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność”, grupy manifestantów. Wyruszą oni z warszawskiej Agrykoli pod kancelarię premiera, gdzie zgromadzi się nawet 6 tysięcy protestujących.

Związkowcy przeciwstawiają się, przewidzianym w projekcie budżetu na 2011 rok, ograniczeniom wydatków z kasy państwa. -"NSZZ Solidarność negatywnie ocenia takie rozwiązania jak: podwyżki VAT, zamrożenie kwoty wolnej od podatku, zamrożenie płac w państwowej sferze budżetowej. Zdaniem Solidarności dotkną one przede wszystkim mało i średnio zarabiających."- informuje solidarnosc.org.pl

Ponadto strajkujący zażądają od premiera ochrony miejsc pracy na kolei. -„Budżet cięć i pozornych oszczędności spowoduje dalszą redukcję miejsc pracy, a wraz ze wzrostem cen ograniczy popyt wewnętrzny, który od kilku lat jest głównym czynnikiem wzrostu gospodarczego w Polsce.”- tłumaczą związkowcy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.