Facebook Google+ Twitter

Warszawa: 3 tys. osób świętowało pięciolecie Polski w UE

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-03 22:21

Ponad 3 tysiące mieszkańców Warszawy wzięło udział w "Wielkim koncercie dla Europy" Na scenie, usytuowanej na placu obok Teatru Wielkiego, pojawiło się ponad 200 wykonawców. Pretekstem do organizacji imprezy było pięciolecie Polski w Unii Europejskiej.

Dyrektor Stołecznej Estrady Andrzej Matusiak powiedział IAR, że zamierzeniem organizatorów było wspólne z warszawiakami świętowanie piątej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Jego zdaniem, koncert był niezwykle różnorodny, tak jak różnorodna jest europejska kultura.

Mieszkańcy Warszawy przybyli na koncert głównie z ciekawości. Niektórzy narzekali, że zabrakło wykonania tańców narodowych. Inni słuchacze przekonywali, że uczestnictwo w koncercie było interesującym pomysłem na spędzenie niedzieli. Wśród słuchaczy byli zarówno starsi mieszkańcy Warszawy, jak również młodzież i rodziny z dziećmi.

Koncert rozpoczął się Mazurem z opery "Straszny Dwór" Stanisława Moniuszki. Wykonała go Filharmonia Narodowa pod batutą Antoniego Wita. Gwiazdą wieczoru była amerykańska piosenkarka popowo-rockowa Jennifer Rush.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

jak widać sondaże jednak nie kłamią - Polacy są w 70 % za Unią
hahaha

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.